ביהמ"ש אישר דחיית מינוי מפרק זמני לדלק נדל"ן ל-12 בספטמבר

(עדכון) החברה הגישה בקשה דחופה לאחר שהגיעה להסכמות עם חלק מהנושים על הסדר חוב במתווה משופר בו יוזרמו לנושים 750 מיליון שקל במזומן ותמורת ערבויות
 |  (3)
ערן מיטל
הסאגה ב{דלק נדלן} שוב מתארכת, אך תופסת כיוון חיובי: בית המשפט אישר היום בצהריים לדחות את מינוי המפרק הזמני לחברה עד ל-12 בספטמבר, וזאת על מנת לאפשר לחברה לזמן אסיפת נושים במטרה לאשר את מתווה הסדר החוב החדש והמשופר שהציעה בעל השליטה בחבסרה, יצחק תשובה ביום שישי האחרון. לאחר חידוש המסחר במניה בשעה 13:45 רושמת המניה זינוק של כ-40%.

בהודעה מצויין כי "בבית המשפט ניתנה דחייה נוספת ואחרונה של כניסת מינוי המפרק הזמני לתוקף עד ל-12 בספטמבר 2012. בהתאם להחלטה, אם לא יושג הסדר עד לאותו המועד ברוב המיוחס הנדרש בדיני החברות - יכנס מינוי המפרק הזמני לתוקף בלא צורך בדיון או החלטה נוספת"

החברה אשר היתה אמורה להגיע הבוקר לבית המשפט על מנת שזה ימנה לה מפרק זמני, לאחר שכשלה מלהשיג רוב למתווה הסדר החוב הקודם שהוצע לנציגויות השונות. הבוקר פנתה החברה בקשה דחופה לבית המשפט להשעות את הפירוק הזמני על רקע גיבוש הסדר חוב חדש ומשופר.

החברה דיווחה הבוקר לבורסה כי פנתה לבית המשפט בבקשה דחופה על מנת שזה ישעה את הפירוק הזמני של החברה ויורה על זימונה של אסיפת נושים לצורך אישורו של הסדר נושים, על פי מתווה חדש ומשופר שגובש לאחר שנודעו תוצאות ההצבעה.

בסוף השבוע דווח כי במסגרת ההסדר החדש והמשופר יזרים יצחק תשובה 750 מיליון שקל במזומן על פני קרוב ל-6 שנים. החלק המזומן יגדל מ-40 מ' ש' ל-100 מ' ש' והיתרה תשולם במהלך התקופה ותישא לא צמודה של כ-6% , ריבית הגבוהה יותר מהריבית שהציעה החברה עד כה. בנוסף קוצר המח"מ של האג"ח באופן משמעותי לכ-3.5 שנים לעומת כ-7.8 שנים במתווה הקודם. במסגרת המתווה החדש תשובה מתחייב גם לתת למחזיקי האג"ח בטחונות מוצקים יותר בדמות שעבוד ראשון בסך 400 מיליון שקל על מניות קבוצת דלק, ושעבוד של 250 מיליון שקל, על נכסים מניבים אחרים שברשותו.

על פי הדיווח של דלק נדל"ן המתווה החדש גובש עם מחזיקי כ"ה, (אותה קבוצה שהיתה המתנגדת העיקרית של מתווי הסדר החוב הקודמים שהציעה החברה). המתווה החדש הוצג לנציגויות. הנציגויות של מחזיקי האג"ח בסדרות ד' וכ"ה הודיעו כי ימליצו לתמוך בהסדר החדש.

"החברה בדעה כי מדובר בתפנית משמעותית ביחס לסיכוי לגבש הסדר שעשוי לזכות ברוב גדולבקרב נושי החברה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מישהו יודע כמה שווה אגח ד לפי ההסדר החדש? (ל"ת)
  אנונימי 02/09/2012 23:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ידעתי שיצחק אחלה גבר (ל"ת)
  אנונימי 02/09/2012 23:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זה הזמן לקנות את המניה- בהצלחה למחזיקים!! (ל"ת)
  אנונימי 02/09/2012 11:37
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור