לחץ על קבוצת IDB: מחר תתקיים אסיפת אג"ח שתבחר נציגות לדון בהסדר חוב

קבוצת IDB חייבת כ-2 מיליארד שקל ובקופתה ישנם 220 מיליון שקל בלבד. הנציגות תבחן גם חלופה שתכלול פירוק של החברה
 |  (5)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו)
לאחר 'הערת עסק החי' שקיבלה {אידיבי אחזקות} התגבר הלחץ על דנקנר. מחר בבוקר יקיימו מחזיקי איגרות החוב של החברה אסיפת שבה ישמעו סקירה על מצבה הכספי של החברה וימנו נציגות עבור מחזיקי החוב שתבדוק אפשרות לגבש הצעת הסדר עם החברה.

נכון לסוף חודש יוני, לחברת IDB ישנו חוב בהיקף כולל של כ-2 מיליארד שקל, כאשר קופת המזומנים שלה מכילה 220 מיליון שקל בלבד. עיקר החוב מרוכז בחמש סדרות אג"ח בהיקף כולל של כ-1.7 מיליארד שקל. כמו כן לחברה אשראי מבנקים בישראל בהיקף של 120 מיליון שקל ואשראי מבנקים בחו"ל בהיקף של כ-157 מיליון שקל נוספים.

על רקע התוצאות החלשות של החברה ברבעון השני של השנה העריכו רואי החשבון כי החברה תתקשה לשלם את חובותיו ולכן הצמידו לה 'הערת עסק חי'. במקביל, סוכנות S&P מעלות חתכה את דירוג החוב של הקבוצה בשבע דרגות לרמה CCC המשקפת חשש כבד באשר ליכולת החזר החוב.

על פי הידוע, נוחי דנקנר אינו צפוי לקחת חלק באסיפת המחזיקים, זאת בדומה לבעלי שליטה אחרים ובהם יצחק תשובה ולב לבייב שלא נכחו. מטעמו של דנקנר צפוי להגיע לאסיפה מנכ"ל החברה חיים גבריאלי, כמו גם נציגים נוספים מטעם החברה.

הנציגות אותה רוצים מחזיקי האג"ח למנות צפויה לבדוק את מצבה הכספי של החברה ויכולתה לעמוד בתנאי ההסדר המוצע. כמו כן, הנציגות תבחן גם את החלופה לפירוק החברה.

הנכס המרכזי היחידי של אידיבי אחזקות למעט קופת המזומנים שלה הוא אחזקתה בחברת אידיבי פיתוח הפרטית. גם מצבה של חברת הבת אינו טוב, החברה עברה לגירעון של 180 מיליון שקל בהון העצמי ברבעון השני וגם מכירת השליטה בכלל תעשיות נתנה לחברה אוויר לנשימה לתקופה של שנה בלבד.

בין המוסדיים המחזיקי באג"ח של IDB ניתן לציין את הראל, אקסלנס ופסגות אשר צפויים להוביל את המגעים מול הקבוצה. עם זאת, רוב איגרות החוב נמצאות כיום בידיים פרטיות, ואלו עשויים להוביל קו נוקשה יותר לגבי החזר החובות.

הסדרה הגדולה ביותר של הקבוצה אשר תקבע את הטון היא סדרה ד' שהיקפה הכספי עומד על כמיליארד שקל, כמחצית מסך החוב של החברה. איגרת החוב נסחרת כיום במחיר של כ-18 אוגרות, כ-20% בלבד מהערך ההתחייבותי שלה.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  בנק לאומי הוא הווצ'וביה בנק הבא
  גליה ברחה בזמן 02/09/2012 09:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי הנושים הזרים לא יהיו סלחנים לנוחי כמו קרנות הפנסיה העיוורות בישראל.........
  סגור
 • 3.
  לפי דעתי המקצועית
  כלכלן בכיר ביותר 02/09/2012 09:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אידיבי ודסק"ש נופלות היום ב20%.וזו דעתי המקצועים בילבד.שבוע טוב.
  סגור
 • 2.
  זכרו לו חסד נעורים
  רפול 02/09/2012 09:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  במלחמת לבנון השנייה ובהמשך נוחי תרם המון לעמותות עיריות ונזקקים כל איש עסקים עושה גם שגיאות אני מאחל לו שייחלץ מבעיותיו
  סגור
 • תרם מכסף ציבורי -הוא מעולם לא תרם מהכסף הפרטי שלו!!!
  ירון 02/09/2012 09:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ועל כל תרומה של איזה מליון או שתיים הוא גנב מליארד ועשק בכל תחום (מזון תקשורת ביטוחים ועוד) ועל כל תרומה דאג להביא צבא של צלמים שיתעדו את התרומה המסכנה שלו אז תעשה לי טובה מי שתורם באמת לא עושק וגונב ולא מביא צבא של צלמים ועיתונות שיתעדו את התרומה
  סגור
 • 1.
  תנו לדנקנר לעבוד =תוצאות חיוביות בקרוב
  רועה חשבון 02/09/2012 08:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  את רוב המחיקות ביצע דנקנר ברבעון זה משמעות הדבר היא רבעון קרוב יהיה הרבה יותר טוב עם רווחים של מאות מליונים. לדעתי האגחים של אידיבי הם הזדמנות שלא תחזור לעשיית כסף.
  סגור