הירידות בבורסה חתכו את רווחי מבני תעשייה ב-51 מיליון שקל ב-Q2

חברת הנדל"ן רשמה הכנסות מנכסים מניבים בהיקף של כ-172 מיליון שקל, גידול של 65% בהשוואה לאשתקד
 | 
אליעזר פישמן (קרדיט: Bizportal)
חברת מבני תעשיה +3.13% מבני תעשיה 649.9 +3.13% מבני תעשיה בסיס:630.2 פתיחה:649.9 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מקבוצת פישמן, מסכמת את הרבעון השני של 2012 עם הפסד נקי בהיקף של כ-51 מיליון שקל, זאת לעומת של כ-75 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד נובע מירידת ערך תיק ניירות ערך סחירים של החברה בסך של כ- 102 מיליון שקל. ההכנסות מנכסים מניבים הסתכמו בכ-172 מיליון שקל, זאת לעומת כ-104 מיליון שקל אשתקד, גידול של 65%.

לאור מצבו של שוק ההון, החליטה החברה לצמצם את החשיפה אליו ומימשה, לאחר תאריך המאזן, את רוב תיק ניירות הערך שלה. יודגש כי, ליבת העסקים של החברה ממשיכה לבטא יציבות ביצועים. כמו כן, החברה מעריכה כי, שיפור היחסים הפיננסים יוביל גם לשיפור הדרוג ולהפחתת עלויות המימון.

הכנסות החברה מדמי שכירות בישראל הסתכמו ברבעון השני בכ-96 מיליון שקל, זאת לעומת כ-90 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות מדמי שכירות בחו"ל הסתכמו ברבעון בכ-55 מיליון שקל, לעומת כ-62 מיליון שקל אשתקד. הגידול בהכנסות מדמי שכירות בישראל נבע מרכישת 50% נוספים בפאואר סנטר One Plaza בבאר שבע, בחודש יוני 2011 והצמדת מרבית חוזי השכירות למדד המחירים לצרכן. מנגד הקיטון בהכנסות מדמי שכירות בחו"ל, נבע ממכירת הנכס קיפלינג בקנדה בחודש יוני 2011.

במהלך הרבעון השני רשמה החברה מנכסים מניבים (NOI) בכ-131 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. נכון למועד הדו"ח, שטח המבנים להשכרה, בארץ ובחו"ל, עמד על כ- 1,867 אלפי מ"ר, מתוכם כ- 499 אלפי מ"ר בחו"ל. שיעור התפוסה של מבני החברה בארץ ובחו"ל עמד ביום המאזן על כ- 90%.

משה מורג, מנכ"ל החברה, מסר: "לאור השלכות המשבר הכלכלי, החלטנו לפעול במגמה כללית של הקטנת שיעור המינוף, בעיקר באמצעות מכירת נכסים, אשר הגיעו למיצוי הפוטנציאל שלהם, תוך התמקדות במכירות בחו"ל. מטרתנו, בין היתר, לשפר את היחסים הפיננסים ולהגדיל את הנזילות לצורך מחזור חובות ולפעילות ייזום והשקעה. אנו ממשיכים לצמוח בפעילות הליבה של החברה בעיקר בישראל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה