דנקנר מכניס שותף? "יש מגעים בקשר להשקעה בקבוצה - אין וודאות שיבשילו"

קבוצת אידיבי של נוחי דנקנר מגיבה לפרסומים כי מתנהל מו"מ להכניס את איש העסקים היהודי, דניאל עמר, בתור שותף לקבוצה
 |  (9)
נוחי דנקנר
תשואות האג"ח הגואות באחת הקבוצות הגדולות ביותר בישראל והצורך הדחוף של קבוצת אידיבי במזומנים להחזר החובות, נותנים את אותותיהן. לקראת פרסום הדו"חות מחר ובמטרה להימנע מהערת העסק חי, קבוצת אידיבי של נוחי דנקנר מאשרת הבוקר (ד') כי מתנהלים מגעים להשקעה בקבוצה.

"בתגובה לידיעות בתקשורת בקשר עם עסקה לביצוע השקעה באי די בי חברה לאחזקות, החברה מודיעה ומבהירה כי היא מנהלת מגעים בקשר להשקעה בה, אולם בשלב זה אין כל וודאות כי מגעים כאמור יבשילו לכדי עסקה מחייבת כלשהי", נכתב בהודעה לבורסה.

על פי הפירסומים, איש העסקים היהודי, דניאל עמר, מנהל משא ומתן לרכישת 20% מאי.די.בי אחזקות תמורת 100 מיליון דולר. נזכיר כי בדוחות הרבעון הראשון ציינה IDB כי היא נדרשת למקורות כספיים של 220 מיליון שקל לטובת התשלומים ביוני 2013.

לקראת פרסום הדו"חות מחר - תשומת לב המשקיעים תתמקד בעיקר בשלוש שאלות עיקריות: כמה כסף מכילה קופת המזומנים, האם לדוחות הכספיים תוצמד הערת עסק חי וכיצד תעמוד IDB בהתחייבויותיה למחזיקי האג"ח בהיקף של כ-1.7 מיליארד שקל.

אגרות החוב של הקבוצה מגיבות בחיוב לפרסומים: {אידיבי אחז אגח ה} מזנקת 3.3% ו{אידיבי אחז אגח ד} מזנקת 6.9%.

אידיבי פיתוח מגיע להסכמות עם מוסד פיננסי

אידיבי פיתוח מודיעה היום כי הגיעה להסכמות נוספות מול המלווה ביחס להלוואה קיימת ממוסד פיננסי, אשר יתרתה נכון למועד דוח זה הינו כ-104 מיליון שקל.

ראשית, ההשעיה המוסכמת של תוקף ההוראה בדבר זכותו של המלווה לפירעון של ההלוואה במקרה של הורדת דירוג החברה לקבוצת BBB, הוארכה לתקופה של שלושה חודשים נוספים;

ההשעיה המוסכמת האמורה תבוא לסיומה בקרות אירועים מסוימים הכוללים, בין היתר, מקרה בו החברה תעמיד לאי די בי אחזקות, בעלת השליטה בה ו/או לחברה אחרת בקבוצה, אשראי ועוד.

וכן התחייבה החברה כי בתקופת ההשעיה היא לא תבצע רכישה עצמית של אגרות חוב שהונפקו על ידה או על-ידי אי די בי אחזקות או על-ידי חברות בקבוצה, ולא תבצע השקעה בהון של מי מהחברות בקבוצה (למעט ביצוע ההשקעות המוסכמות), וכי על מנת להבטיח את עמידתה של החברה ביחס הבטוחות לחוב הנדרש, ככל שיידרש, היא תשמור על החזקות במניות חופשיות ומשוחררות בשווי של לא פחות מ-30% מהיקף הביטחונות הנדרשים.

החברה תפרע סכום השווה לרבע מיתרת סכום ההלוואה (ללא תשלום עמלה), ויתרת סכום ההלוואה תיפרע, ללא תשלום עמלה, בשלושה תשלומים שווים ביום הראשון לחודשים ינואר 2013, יולי 2013 וינואר 2014; כמו כן לחברה זכות לפרוע, לפי שיקול דעתה, סכומים נוספים מתוך סכום ההלוואה במהלך תקופת ההשעיה, ללא תשלום עמלה, ופירעון כאמור יביא לשחרור בטוחות בהתאמה.

כן הוסכם בין הצדדים כי במקרה של מימוש האופציה למכירת כ-10.5% מהון המניות המונפק של כלל תעשיות (מניות המוחזקות על-ידי החברה והמשועבדות לטובת המלווה) שהוענקה לרוכש בעסקה במסגרתה מכרה החברה את עיקר החזקותיה בכת"ש, תפרע החברה את מלוא סכום יתרת ההלוואה כפי שתהיה אותה עת.

במקרה של קבלת תמורה בידי החברה ממימוש החזקה בחברה מהותית שלה אשר מניותיה משועבדות להבטחת ההלוואה, תשמש התמורה כאמור לצורך פירעון יתרת ההלוואה כפי שתהיה אותה עת; בכל מקרה אחר של קבלת תמורה או מזומנים בידי החברה, לרבות דיבידנדים שיקבלו (ולמעט, למען הסר ספק, קבלת יתרת התמורה מעסקת כת"ש), תפרע החברה 25% מסכום המזומנים שיתקבל, עד לגובה יתרת סכום ההלוואה כפי שתהיה אותה עת.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  אל תדליפי כל פעם על עוד דיבור תמכור את הסחורה הפגומה
  משה 29/08/2012 11:23
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אל תדליפי כל פעם על עוד דיבור תמכור את הסחורה הפגומה שנקראית אי.די.בי. תפטרו מהסחורה. לא לגעת בשום דבר של אידיבי.
  סגור
 • 8.
  מזכיר את דלק נדלן עם "המשקיעים" מארהב... (ל"ת)
  בן 29/08/2012 11:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 7.
  ניסיון עלוב לפמפם את האגחים
  ירון 29/08/2012 11:12
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אידיבי שווה כיום מיתחת לאפס רוב הנכסים משועבדים לבנקים סך החובות גבוהה משווי הנכסים התחרות השוק המזון הכניסה של רמי לוי ואושר עד תפסה את שופרסל עם המכנסים למטה בשופרסל הגנבים היו רגילים לעשוק את הצרכן עד שהגיע אושר עד והסביר להם אודות תחרות החברה לא שווה שקל
  סגור
 • 6.
  הכי כדאי לו להכניס כשותף את הבבא בובה (ל"ת)
  מגיד 29/08/2012 11:04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 5.
  נוחי משחיל את המרוקאי. חבל על הכסף של ההוא (ל"ת)
  נוכל או נוכלים? 29/08/2012 10:52
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  טיפה בים אי די בי סוס מת
  יריב 29/08/2012 10:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  דנקנר רוקן ומצץ וחלב את אי די בי עד שלא נותר בה כלום וזה עוד לפני ההימורים הכושלים שלו בשוויץ ובווגאס אהגחים היום יעלו קצת לקראת סוף היום נראה אותם בצבע אדום ומחר ימשיכו בהתרסקות וזה עוד לפני שנשמע שהעיסקה להכנסת שותף לא יצאה לפועל!!!
  סגור
 • 3.
  התייעלות מילת המפתח!!!!!!! (ל"ת)
  דורון 29/08/2012 10:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  עכשיו זה יהיה אג"ח זבל. סתתתתם בצחוק, בדיחה גזענית... (ל"ת)
  אנונימי 29/08/2012 10:35
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 1.
  אין חכם בהמורים ,קודם ידעת את זה ,אחרי שהפסדת אתה
  בא 29/08/2012 10:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  גם מבין .
  סגור