קרן הצדקה 'חב"ד 770' רוכשת את ZBI מבארינבוים ב-128 מ' ש'

החברה חילקה לבעלי המניות בה כ-250 מיליון שקל כדיבידנדים במהלך השנים האחרונות. מטרת קרן הצדקה הינה חלוקת תרומות בקהילות היהודיות בעולם מכספי הדיבידנדים שיחולקו מהרווח
 |  (1)
צביקה בארינבוים, צילום: ניצן חרמוני, יח"צ
איש העסקים צביקה בארינבוים מוכר את השליטה בחברת ZBI (בה הוא מחזיק בכ-84%) לקרן הצדקה "חב"ד 770 B.V" (חברה הרשומה בהולנד) שבשליטת המיליארדר היהודי אוקראיני אלכסנדר גרנובסקי - תמורת כ-128 מיליון שקל.

ZBI שנרכשה ע"י בארינבוים לפני כ-7 שנים מכלל תעשיות המחזיקה ב-80% מהחברה הציבורית BGI, אשר השלימה לאחרונה בהצלחה את מכירת הבנק לפיתוח התעשיה לחברת הביטוח מנורה ואשר מחזיקה בין היתר גם בכמחצית מהון המניות בחברת האופנה בגיר יחד עם קרן פימי של ישי דוידי. החברה חילקה לבעלי המניות בה כ-250 מיליון שקל כדיבידנדים במהלך השנים האחרונות.

על פי ההודעה, אלכסנדר גרנובסקי, הפילנטרופ החב"דניק שמכהן כיום כנשיא World Chabad וכנשיא הקהילה היהודית באודסה, השיג לקרן את המימון הדרוש לצורך הרכישה מבנקים אירופיים. מטרת קרן הצדקה הינה חלוקת תרומות בקהילות יהודיות בעולם, וזאת מהרווחים שיחולקו לקרן כבעלת מניות ב- ZBI.

כיו"ר ZBI ימונה הרב אברהם וולף. מר יוסי שניאורסון ימונה למנכ"ל. ראשי ZBI מתכוונים לבצע השקעות בעסקים שונים, בעיקר בארה"ב.

שער הבסיס של מניית בי.ג'י.איי 0% בי.ג'י.איי 42.3 0% בי.ג'י.איי בסיס:42.3 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בבורסה של ת"א הבוקר עומד על 251.7 אגורות, המשקף לה שווי של 92.55 מיליון שקל, כך שהעסקה משקפת פרמייה של כ-38%.

הונה העצמי של BGI ליום 31 במארס 2012 הסתכם בכ-166 מיליון שקל, כולל מזומנים ונכסים נזילים בסך של כ-285 מיליון שקל ויתרת אשראי לציבור ונכסים אחרים בסך כ-110 מיליון שקל, בניכוי התחייבויות לבנקים ולבעלי אגרות חוב בסך של כ-225 מיליון שקל.

לאחר תאריך המאזן, BGI רכשה אגרות חוב של עצמה בהיקף של כ-35 מיליון שקל, והיא תשלים בחודש ספטמבר הקרוב פרעון מלא של אגרות החוב שהונפקו על ידה לציבור בשנת 2005.

צביקה בארינבוים אמר היום: "אני מעביר את השליטה למשקיע מן השורה הראשונה, לאחר למעלה מ-7 שנים, במהלכן ביצענו השקעות באופן שמרני. השקעות אלו הניבו לקבוצה רווחים של מאות מיליוני שקלים, אשר חולקו במהלכן לבעלי המניות תוך איזון בין האינטרסים שלהם לבין אלו של בעלי אגרות החוב. החברה הינה בעלת איתנות פיננסית גבוהה ביותר והיא נמצאת בעמדה ובעיתוי מצוינים לביצוע השקעות עתידיות על ידי בעל השליטה החדש אשר הצהיר כי אין בכוונתו לפתח כל פעילות באוקראינה מחד ומאידך להשקיע בין היתר בפעילות בארה"ב.

בארינבוים הוסיף:"אקדיש בתקופה הקרובה יותר זמן לחברות הפרטיות אשר בשליטתי ואמשיך לתור אחר הזדמנויות במשק הישראלי".

הרוכש, אלכסנדר גרנובסקי, הוא בעל קונגלומרט שפעילותו כוללת חברת בנייה ויזמות, בתי מלון, בנקאות ומכירת חומרי גלם לבניה ולתעשיות אחרות המעסיק עשרות אלפי עובדים ברחבי אוקראינה ועשרות שותפים ברחבי העולם. גרונובסקי הינו נדבן, העוסק בפעילות פילנתרופית ענפה, כיהן בעבר כחבר הפרלמנט האוקראיני עד שנת 2006 ומכהן כיום כנשיא הקהילה היהודית באודסה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  השער של BGI לא רלוונטי
  אנונימי 28/08/2012 10:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא רכשה את ZBI לכן הפרמיה היא יותר ת300%
  סגור