בהתאם לקונצנזוס: בנק ישראל מותיר את ריבית ספטמבר על כנה ברמה של 2.25%

בין הגורמים להחלטה: ציפיות האינפלציה עלו באופן משמעותי, המשק ממשיך לצמוח בשיעורים דומים לרביעים האחרונים ולא נרשמו שינויים במדיניות המוניטרית של מרבית המשקים בעולם
 |  (1)
סטנלי פישר (צילום יח''צ)
הועדה המוניטרית של בנק ישראל בראשות הנגיד, הפרופסור סטנלי פישר, החליטה כי ריבית חודש ספטמבר במשק תעמוד על 2.25% בדומה לרמתה בחודש אוגוסט.

בנק ישראל נכתב כי האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים עומדת על 1.4% ובניכוי עונתיות האינפלציה מתחילת השנה נמצאת מתחת לגבול התחתון של היעד (1%). מאידך, הצפיות לאינפלציה שרשמו ירידה בחודשים האחרונים, עלו החודש באופן משמעותי כתוצאה מהעליה במחירי הסחורות, האנרגיה ומשינויים במיסים העקיפים.

"האינדיקאטורים שנוספו החודש תומכים בהערכה שהמשק צומח בשיעור דומה לזה של הרביעים האחרונים, כ-3%. יחד עם זאת, נתוני סקרים על הפעילות הכלכלית מצביעים על ציפיות להאטה בקצב הצמיחה. כמו כן, המשך מגמת ההתמתנות בסחר העולמי עלולה לגרום לירידה בקצב הצמיחה של המשק. מנגד, החלשות השקל בתקופה האחרונה צפויה לסייע למשק להתמודד עם ההתפתחויות השליליות בחו"ל הבאות לידי ביטוי בירידה בביקושים לייצוא הישראלי", כותבים בבנק ישראל.

לגבי שוק הנדל"ן נכתב כי "בהסתכלות על 12 החודשים האחרונים, חלה התמתנות ואף בלימה בעליית במחירי הדירות. יחד עם זאת, החודש נרשמה עליה בביצועי המשכנתאות אך מוקדם לקבוע האם מדובר בשינוי מגמה בשוק הדיור".

בהסתכלות עולמית, בבנק ישראל מדגישים כי עדיין רמת הסיכונים הכלכליים עקב ההתפתחויות באירופה נותרה גבוהה, ועימה החשש מפני השפעות שליליות על הכלכלה המקומית. מצויין כי לא נרשמו שינויים במדיניות המוניטרית של מרבית המשקים בעולם ושיעורי הריבית במשקים המובילים נותרו נמוכים. ה-ECB הכריז על תוכנית חדשה להתערבות בשוק האג"ח הממשלתיות אם כי עדיין לא ננקטו צעדים ממשיים ליישומה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איזה קונצנזוס!!! איזה נעליים!! הקונצנזוס הוא להוריד
  סמוש 27/08/2012 18:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את הריבית לפחות ל-2% ויותר...
  סגור