גידול בפעילות הזניק את הכנסות סאנפלאואר ל-32.5 מיליון שקל

חודשי הקיץ החמים סייעו לסאנפלאואר לסגור רבעון חיובי עם רווח קל 1.6 מיליון שקל. גם ברבעון השלישי של השנה צפויה החברה ליהנות מהכנסות גבוהות הנובעות מהטמפרטורות הגבוהות באזורים בהם פועלת החברה
 |  (1)
גג סולארי
חברת האנרגיה המתחדשת סאנפלאואר 0% סאנפלאואר 586.2 0% סאנפלאואר בסיס:586.2 פתיחה:586.2 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום (א') תוצאות כספיות חיוביות לרבעון השני של השנה. סאנפלאואר נמצאת בבעלותם של אנשי העסקים רוני בירם וגיל דויטש ומנוהלת על ידי אורלי כירם.

החברה פועלת בתחום האנרגיה הסולארית באיטליה, ספרד וישראל ולאחרונה נכנסה לתחום אנרגיית הרוח בפרוייקט בפולין. כמו כן, בבעלות החברה נכס נדל"ן המניב לה הכנסות שוטפות.

את הרבעון השני סגרה החברה עם הכנסות של 32.5 מיליון שקל, זאת לעומת 16 מיליון שקל שרשמה החברה ברבעון המקביל. 30.7 מיליון שקל מתוך ההכנסות מיוחסות לתחום הסולארי שבו החברה מפעילה 21 מתקנים סולאריים באיטליה המספקים חשמל בהיקף של 24 מגה וואט ותרמה 23.6 מיליון שקל לשורת המכירות.

תחום האנרגיה הסולארית מתאפיין בעונתיות גבוהה. ככל שהטמפרטורה באזור בו פועלת החברה היא יותר גבוהה, יכולת אספקת החשמל עולה, דבר אשר מייצר יותר הכנסות. הרבעון השני והשלישי של השנה הם הרבעונים החזקים של החברה.

על רקע הזינוק במכירות, הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-16.9 מיליון שקל, זאת לעומת 5.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות המימון של החברה גדלו ברבעון הנוכחי, בעיקר בעקבות הריבית הקשורה בגידול בפעילות העסקית ואלו הסתכמו ב-13.5 מיליון שקל.

בשורה התחתונה, סאנפלאואר סגרה את הרבעון שחלף עם רווח קל של 1.6 מיליון שקל. במחצית הראשונה של השנה עמד הרווח על 5.6 מיליון שקל. בסוף יוני היו בקופת החברה כ-188 מיליון שקל זאת לאחר שייצרה 13.6 מיליון שקל מפעילות שוטפת.

במקביל לדוחות, הכריז דירקטוריון החברה על תוכנית להגדלת היקף הרכישה העצמית של איגרות חוב בהיקף של עד 40 מיליון שקל. עד כה רכשה החברה אג"ח של עצמה בהיקף של 24.9 מיליון שקל. מהלך זה צפוי להקטין את הוצאות המימון של החברה הקשורות לאג"ח אשר מכבידות על השורה התחתונה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא קשור לטמפרטורה אלא להעדר עננות
  אנונימי 26/08/2012 23:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הפאנלים דווקא עובדים פחות טוב בחום גבוה מידי. מה שחשוב זה שאין עננים בקיץ!! שמסתירים את השמש
  סגור