תמיר הון תרשום הפסד של 8 מ' ש' כתוצאה מירידת שווי חברת MGVS

קרן ההון סיכון קיבלה הערכת שווי לחברת הבת שעומדת על 25.5 מיליון שקל, פחות מאשר ערכה בספרים. השינוי צפוי לבוא לידי ביטוי בדוחות הרבעון השני שיפורסמו בימים הקרובים
 | 
שנת 2012 בסקטור הביומד
קרן ההון סיכון הון אחזקות 0% הון אחזקות 867 0% הון אחזקות בסיס:1 פתיחה:1 גבוה:1 נמוך:1 תמורה:13 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: צפויה לרשום ברבעון השני הפחתה של 8 מיליון שקל הקשורה לחברת הבת MGVS. הערכת שווי שבוצעה לחברת הבת מצביעה כי השווי ההוגן של החברה עומד על 25.5 מיליון שקל שהם כ-6.5 מיליון דולר, פחות מאשר הערך בספרים.

חברת MGVS אשר הוקמה באוגוסט 2000, היא חברת ביו-טכנולוגיה הפועלת בתחום הטיפול התאי והגנטי, המפתחת טכנולוגיה חדשה המבוססת על טיפול בתאים וגנים לטיפול בחולים הסובלים ממחלות במערכת ההיקפית ואשר לא קיים עבורם טיפול רפואי אחר. MGVS משתמשת בתאים של החולה עצמו אשר עוברים תהליך של הנדסה גנטית.

בתחילת השנה השקיעה טבע בחברה לפי שווי של 135 מיליון דולר במסגרת אופציה שהייתה לה. עד ההשקעה הוערכה חברת הבת ב-2.2 מיליון דולר בלבד, אך בעקבות ההשקעה של טבע שערכה תמיר הון את השקעתה כלפי מעלה ל-12.1 מיליון דולר ורשמה רווח הון משמעותי. כעת מבצעת החברה הפחתה של חלק מאחזקתה אשר נחשבת בספרים לאחזקה המהותית ביותר של תמיר הון.

תמיר הון נסחרת בבורסה לפי שווי של 16 מיליון שקל. בשנים האחרונות חילקה החברה דיבידנדים למשקיעים בצורה מאסיבית לאור מימושים משמעותיים שביצעה החברה. בין המימושים הבולטים נציין את החזקתה של החברה בחברת ההייטק קופרגייט ובחברת אלוט תקשורת. בתוך כך, נציין כי לתמיר הון ישנה עדיין אחזקה מסוימת בחברת אלוט, בהיקף של כ-1.5 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה