הציבור קונה: הקרנות המסורתיות חזרו - גייסו כ-110 מיליון ש' בשבוע

הגיוסים היו בדגש על קרנות אג"ח מדינה. עם זאת המשקיעים ממשיכים למכור מניות - הקרנות המנייתיות איבדו כ-30 מיליון שקל השבוע - כולן מתמחות בישראל
 | 
(צילום: Getty images Israel)
רוב מדדי המניות והאג"ח התנהלו בשבוע שעבר במגמה חיובית, אגרות החוב הממשלתיות תיקנו חלק ניכר מהירידות שנרשמו מתחילת החודש וכתוצאה מכך חזרו המשקיעים להשקיע בקרנות ותעשיית קרנות הנאמנות הכלליות וגם המסורתיות סיכמו שבוע חיובי.

תעשיית קרנות הנאמנות סגרה שבוע עם גיוסים של כ-440 מיליון שקלים כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב. מתוך כלל הגיוסים הקרנות המסורתיות גייסו כ-110 מיליון שקל לעומת פידיונות של כ-270 מיליון שקל בשבוע שעבר והקרנות הכספיות גייסו 330 מיליון שקל.

הסיפור הגדול של השבוע היה קרנות אג"ח מדינה שהובלו את הגיוסים מבין הקרנות המסורתיות עם גיוס שבועי של כ-210 מיליון שקל, לעומת גיוסים של כ-10 מיליון שקל בלבד בשבוע הקודם לו.

ברקע למגמה מעורבת בתל אביב המשקיעים ממשיכים למכור מניות. מדד ת"א 25 עלה כ-0.9% ומדד ת"א 75 ירד בכ-1.1%. הקרנות המנייתיות איבדו כ-30 מיליון שקל השבוע - כל הפדיונות מקרנות המתמחות במניות בישראל.

הפדיונות באפיק הקונצרני נעצרו - קרנות אג"ח חברות והמרה גייסו השבוע מיליונים בודדים, לעומת פדיונות של כ-200 מיליון בשבוע הקודם. ברקע לכך, מדדי התל-בונד רשמו תשואה חיובית שבועית של עד כ-0.15% ומנגד נרשמו ירידות של כ-0.3% במדד הקונצרני הכללי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה