אלעד קנדה מכרה ב-3 החודשים האחרונים נכסים בשווי 460 מ' ד' קנדי

חברת הנדל"ן בשליטתו של יצחק תשובה שמרה על יציבות ברבעון השני של 2012 ורשמה גידול של כ-2% בהכנסות שהסתכמו ב-24.7 מיליון דולר קנדי
 |  (2)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו
חברת {אלעד קנדה}, שבשליטת יצחק תשובה, מסכמת את הרבעון השני של 2012 עם הכנסות בהיקף של כ-24.7 מיליון דולר קנדי, זאת לעומת כ-24.2 מיליון דולר קנדי ברבעון המקביל אשתקד.

יצויין, כי החברה עדכנה במהלך הרבעון השני של 2012, בחודש מאי האחרון, את ייחוס התמורה במסגרת העסקה לרכישת הזכויות בנכס היוקרתי בעיר שיקגו בארה"ב, ועל פי כללי החשבונאות, עתה היא מכירה רטרואקטיבית ברבעון הראשון בהכנסה נוספת בסך של כ-11.5 מיליון דולר קנדי, כתוצאה מהעובדה שההשקעה בנכס בוצעה בסכום הנמוך משוויו הכלכלי ליום העסקה.

החברה רשמה ברבעון השני של כ-724 אלף דולר קנדי, זאת לעומת כ-5.14 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון ברווח נובע כתוצאה מההוצאות שנרשמו בגין ההשקעות ההוניות האמורות בהשבחת הנכסים, בעוד שאשתקד כללה החברה שערוך חיובי של שווי נכסיה בקנדה בסך של כ 3.9 מיליון דולר קנדי. ה-NOI ברבעון השני של 2012 הסתכם לכ-13.35 מיליון דולר קנדי, זאת לעומת 13.27 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד.

נוסיף כי החברה עדכנה במהלך הרבעון השני של 2012, בחודש מאי האחרון, את ייחוס התמורה במסגרת העיסקה לרכישת הזכויות בנכס בעיר שיקגו בארה"ב, ועל פי כללי החשבונאות, עתה היא מכירה רטרואקטיבית ברבעון הראשון בהכנסה נוספת בסך של כ-11.5 מיליון דולר קנדי, כתוצאה מהעובדה שההשקעה בנכס בוצעה בסכום הנמוך משוויו הכלכלי ליום העסקה.

כתוצאה מההכנסה האמורה, ומהגידול השוטף בהכנסות, עלה הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בששת החודשים הראשונים של שנת 2012 לכ-13.1 מיליון דולר קנדי, בהשוואה לכ- 6.3 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד.

בחודש יוני חתמה החברה על עסקת ענק למכירת זכויותיה בבנייני מגורים בבעלותה במתחם Parkway Forest"" שבטורונטו הכולל כ- 1,670 יחידות דיור, וזאת בתמורה לסכום כולל של כ-282 מיליון דולר קנדי. השלמת העסקה צפויה לייצר לחברה עודף תזרימי של כ- 150 מיליון דולר קנדי ורווח (לפני מס) של כ-23 מיליון דולר קנדי.

בחודש שעבר חתמה בבעלותה המלאה של אלעד קנדה, על הסכם למכירת זכויותיה בבנייני מגורים במתחם Olympic Village"" שמונטריאול הכולל כ- 980 יחידות דיור, וזאת בתמורה לסכום כולל של כ-177.5 מיליון דולר קנדי. המועד הצפוי להשלמת העסקה יחול בתוך כ-90 יום ממועד חתימת ההסכם ועם השלמתה צפויה העסקה לייצר לחברה עודף תזרימי של כ- 90 מיליון דולר קנדי.

בחודש פברואר חילקה אלעד קנדה דיווידנד במתווה של החזר הון בסך של כ-75 מיליון שקל (כ-20 מיליון דולר קנדי) לבעלי מניות החברה.

אודי ארז, יו"ר החברה, מסר " ברבעון השני שמנו דגש על חיזוק הנזילות וחוסנה הפיננסי של אלעד קנדה והשכלנו לנצל את התנאים החיוביים הקיימים כיום בשוק הקנדי לשם יצירת הזדמנויות עסקיות אטרקטיביות. התזרים המשמעותי שצפוי לחברה ישמש אותה לביצוע השקעות איכותיות נוספות לשם הרחבת תיק הנכסים בקנדה ובארה"ב תוך הקפדה על שמירת היציבות הפיננסית שלה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גנב תחזיר את הכסף שלווית...
  נוחי 22/08/2012 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה מה שאתה אם לוקח כסף ולא יודע להחזיר אותו במלואו שיש לך העיקר אתה מושך לעצמך משכורת עתק מקווה שבעתיד לא תקבל אגורה להלוואה זה העונש האמיתי שמגיע לך..
  סגור
 • 1.
  אז למה קשה לו להכניס את היד לכיס ולהגיע להסדר הולם בדלק
  יוסי 22/08/2012 09:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נדלן לא צריך להיות חמדנים לקבר לא לוקחים כלום פרט לשם טוב ככה נאמר בתורה
  סגור