מכירות שטראוס גדלו ב-5.2% בזכות זינוק של 26.6% במכירות של סברה

סך מכירות הקבוצה הסתכמו ב-1.936 מיליארד שקל. המכירות של כלל פעילות הקבוצה בישראל ירדו ב-1% ל-937 מיליון שקל. הרווח הניהולי ירד ב-0.3% ל-58 מיליון שקל
 |  (1)
עופרה שטראוס
קבוצת שטראוס -0.29% שטראוס 8,390 -0.29% שטראוס בסיס:8,414 פתיחה:8,350 גבוה:8,400 נמוך:8,350 תמורה:1,837,838 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת משפחת שטראוס ובניהולו של גדי לסין פירסמה את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון השני של 2012, שהצביעו על גידול מתון בצמיחה ועל יציבות ברווחיות. עוד בולט מהדוחות כי החולשה בפעילות בישראל קוזזה על ידי גידול בפעילות הקפה הבינלאומית והזינוק במכירות של יצרנית הסלטים האמריקנית, סברה.

שטראוס שנחשבת לחברה השנייה בגודלה בשוק המזון בישראל ומחזיקה בכ-12.2% מסך שוק המזון והמשקאות במדינה, רשמה גידול מזערי של 0.1% בפעילות בישראל בעיקר כתוצאה מהשפעות שונות כגון עליית מחירי חומרי הגלם והאנרגיה וכתוצאה מהשפעות המחאה החברתית.

ברבעון השני גדלו המכירות ב-5.2% והסתכמו ב-1.936 מיליארד שקל. המכירות של החברה בישראל רשמו גידול מזערי של 0.1% והסתכמו ב-683 מיליון שקל שהם כ-35% מסך המכירות של הקבוצה. הצמיחה האורגנית בנטרול השפעת השינוי בשערי החליפין ברבעון השני הסתכמה ב- 6.5% .

הצמיחה ברבעון השני ניכרת בגידול בפעילות חברת הקפה הבינ"ל שצמחה בכ- 6.3%, ובעיקר בגידול במכירות הסלטים והמטבלים של החברה הבת, סברה הפועלת בארה"ב שצמחו בכ-26.6% ל-254 מיליון שקל. נציין כי בנטרול הפיחות שחל בשערו של השקל ביחס לדולר הסתכמה הצמיחה של מכירות סברה רק ב-13.7%.

ברבעון השני של השנה הסתכמו מכירות כלל פעילות קבוצת שטראוס בישראל בכ-937 מיליוני שקל בהשוואה לכ- 946 מיליון שקל אשתקד, ירידה של כ-1%. נציין כי מכירות כלל הפעילות של קבוצת שטראוס בישראל כוללת את חטיבות בריאות ואיכות חיים ותענוג והנאה, פעילות הקפה בישראל, פעילות מקס ברנר בישראל ופעילות שטראוס מים ישראל (תמי 4). מכירות קפה ישראל ברבעון השני ירדו ב- 5.3% בעיקר כתוצאה מירידה עונתית כמותית שהתבטאה במידה רבה יותר השנה בשל עיתוי חג הפסח.

ברבעון השני של השנה נחתכו הוצאות המימון בכ-33% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והסתכמו בכ-28 מיליון שקל בהשוואה בעיקר בזכות הכנסות שנרשמו הרבעון בגין שערוך פוזיציית מט"ח בשל התחזקות משמעותית של הדולר ביחס למטבעות בהן פועלת הקבוצה לעומת החלשות ברבעון המקביל אשתקד.

ברבעון השני הסתכם הרווח החשבונאי לתקופה בכ- 66 מיליון שקל בהשוואה לכ- 43 מיליון שקל אשתקד, גידול של כ-50.6%, בעיקר בשל הפיחות שנרשם בשערו של השקל. הרווח הניהולי לתקופה ברבעון השני הסתכם בכ- 58 מיליון שקל, קיטון של כ- 0.3% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת רשם שיפור ניכר כשהסתכם בסך של כ-556 מיליון שקל, לעומת תזרים שלילי של כ-54 מיליון שקל אשתקד.

"הקבוצה ממשיכה להתמודד עם מספר אתגרים הנובעים מהסביבה המאקרו כלכלית. המחצית הראשונה של שנת 2012 התאפיינה בתנודתיות במחירי חומרי הגלם של החברה, לצד עליות במחירי האנרגיה ובחלק מתשומות הייצור ולצד מחאה חברתית וצרכנית בבסיס הבית של החברה" נכתב בדוחות הקבוצה.

עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס: "קבוצת שטראוס ממשיכה במימוש תכניות העבודה, תוך ביצוע התאמות לאתגרים הכלכליים בשווקי הפעילות השונים. הקבוצה קוצרת את פירות ההשקעה בסברה לצד המשך השקעה בחדשנות בכל תחומי הפעילות, בטכנולוגיות מתקדמות ובמנועי צמיחה עתידיים."

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס אמר היום: "קבוצת שטראוס ממשיכה בצמיחה, מדווחת על עליה במכירות של 5.5% ברבעון השני וחוצה את רף הארבעה מיליארד שקל מכירות בחציון הראשון. הרווח התפעולי נשמר למרות עליות נוספות בתשומות ליצור, החלשות המטבעות ביחס לדולר ואתגרים בישראל בעיקר הודות לשיפור הרווח בפעילויות שמחוץ לישראל, ניהול קפדני של הוצאות ותהליכי התייעלות בהוצאות הנהלה וכלליות. ברבעון זה השיקה שטראוס עם חברת הבת של פפסיקו את החברה הגלובלית המשותפת למטבלים וממרחים (אובלה) והושק קו המוצרים הראשון של החברה במקסיקו, שטראוס מים השיקה באנגליה את השותפות עם קבוצת וירג'ין, ולפני מספר ימים הושלמה ההשקעה של קרנות מקבוצת וירג'ין בחברת וירג'ין שטראוס מים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כסף בבנק כל רבעון
  משקיע מרוצה 22/08/2012 09:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחלה חברה!
  סגור