סיכון סיכוי: באיזו מניית נדל"ן רואים ב-IBI אפסייד של 100%?

שי ליפמן ניתח את דוחות נכסים ובניין ורואה כשל שוק חמור. "להערכתי, זרוע הנדל"ן, החברה והחברה הבת גב ים, לא יוצעו למכירה"
 |  (1)
חצי חינם?
נכסים ובנין +0.74% נכסים ובנין 28,560 +0.74% נכסים ובנין בסיס:28,350 פתיחה:28,350 גבוה:29,010 נמוך:28,200 תמורה:388,808 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת {אידיבי אחזקות} פרסמה היום את דוחותיה עבור הרבעון השני של 2012 לפיהם רשמה זינוק של 43% בהכנסות משכירות שהסתכמו בכ-189 מיליון שקל.

שי ליפמן, הנדל"ן של IBI מגדיר את מחיר המניה "חצי חינם". ליפמן מעניק למניית החברה של 246 שקל הגבוה ב-100% ממחיר השוק העומד על 123 שקל למניה.

לדבריו, "למרות שבתחום הנדל"ן לא נהוג לצאת במחיר יעד הגבוה בצורה קיצונית שכזאת ממחירי השוק, במקרה של נכסים ובניין בהחלט יש כשל שוק חמור. נכון יש לשקלל פרמייה שלילית על נושא הבעלות, אך הפעם זה מוגזם. בהערכת השווי לא 'קנסתי' את החברה על ההשתייכות לקבוצת אי.די.בי וכל אחד ישקלל פרמטר זה לפי ראות עיניו. לצורך המחשת השווי, החלטתי לצרף את ההערכות השווי לחברות הבנות הפעילות בישראל: גב-ים, ישפרו, ונכסי הדרים (נווה ומהדרין), נציין כי הפעילות בישראל יציבה וצומחת, ולצד נכס הדגל של החברה בניין HSBC, נכסים ובניין, להערכתי, מהווה את הרגל היציבה והנזילה בקבוצת אי.די.בי."

ליפמן מציין כי אי אפשר להתעלם מההתרחשויות בקבוצת אי.די.בי ומהצורך לממש נכסים ולייצר נזילות. "להערכתי, זרוע הנדל"ן, החברה והחברה הבת גב ים, לא יוצעו למכירה, מדובר באחת האחזקות החשובות והאיכותיות של אי.די.בי., ומכיוון שבעתיד הקרוב אי.די.בי. עשויה להידרש להציג דרכים לשרת את החוב, להכניס משקיע או לארגן מחדש את החוב מול השוק, נכון יותר להשאיר נכסים אלו בבעלותה."

אולם ליפמן מצנן במעט את ההתלהבות: "סאגת הקרקע של הפלאזה ווגאס לא עוזבת אותנו, הארכת ההלוואה על הקרקע נדחתה עד ל- 9 באוקטובר. בכל מקרה, גם הפעם מחקנו את יתרת ההשקעה של החברה בקרקע, אנו מעריכים כי הפרויקט לא ייבנה בטווח הבינוני ואי לך מעדיפים כי החברה תמסור כלאחר כבוד את הזכויות על הקרקע לגופים המממנים. בכל מקרה השקעה בקניית חלק מהחוב או בחיזוק בטחונות תבוא במקביל למחיקה מסיבית ודרמטית של הגופים המממנים ובתמורה לפריסת חוב ארוכת טווח."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שי ליפמן, מה דעתך על ישרס?
  dw 21/08/2012 18:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה דומה לנכסים ובניין, וגם היא נסחרת עמוק מתחת להונה העצמי.
  סגור