איזו חברת נדל"ן נסחרת בדיסקאונט של 61% ונחשבת לטובה בתחום?

אלעד קראוס מהראל פיננסים ורמון עמית מלידר שוקי הון מנתחים את תוצאות אלוני חץ לרבעון השני. "רמת המינוף נמוכה יחסית לחברות אחרות - נתון המאפשר לחברה את קפיצת המדרגה הבאה"
 |  (3)
(יח"צ)
קבוצת אלוני חץ +0.59% אלוני חץ 3,591 +0.59% אלוני חץ בסיס:3,570 פתיחה:3,545 גבוה:3,599 נמוך:3,544 תמורה:16,218,813 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום את דו"חותיה עבור הרבעון השני של 2012 לפיהם רשמה הכנסות מדמי שכירות וניהול נדל"ן להשקעה של כ- 128 מיליון שקל , גידול של כ- 6.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

אלעד קראוס, הנדל"ן והאנרגיה של הראל פיננסים, אומר כי:"החברה ממשיכה בקו שגרתי של דוחות טובים כל רבעון, אולם שוב, ללא עסקה מהותית אשר תשפר את מבנה המאזן הלא ממונף של החברה."

לדבריו, היתרון העיקרי של אלוני חץ לעומת חברות נדל"ן אחרות טמון בכך שלחברה יש פוטנציאל לעסקה שעשויה לשנות את פני החברה ולהגדיל את הכנסותיה. "רמת המינוף ברמת הסולו וכן ברמת הדוחות המאוחדים, הינה נמוכה יחסית לחברות אחרות - נתון המאפשר לאלוני חץ את קפיצת המדרגה הבאה."

"להערכתנו, PSP נסחרת במחיר מלא ואנו לא צופים אפסייד משוויץ. יחד עם זאת, הדיסקאונט באלוני חץ הגיע לרמה גבוה מאוד של 61%, שבשילוב עם העוצמה הפיננסית המרשימה, הופכות להערכתנו את אלוני חץ להשקעה הטובה בתחום הנדל"ן. אנו מותרים את המלצתנו על קנייה את במחיר יעד של26.5 שקל, דיסקאונט של כ-61% על שווי השוק הנוכחי".

רמון עמית, אנליסט הנדל"ן של לידר שוקי הון, אומר כי "השווקים בהם פועלת אלוני חץ, ישראל, שוויץ וקנדה, ממשיכים ליהנות בינתיים מיציבות כלכלית. בהתאם, תוצאותיהן של החברות הבנות הפעילות בשווקים אלו מפגינות יציבות ושיפור בפרמטרים התפעוליים. אולם במקרה של אלוני חץ יש לבחון האם להיחשף לחברות הבנות באופן ישיר, או שמא עדיף באמצעות אלוני חץ. מאחר והמניות של החברות PSP ו- FCR אינן זולות בעיינינו (ו- PSP אף בפרמיה), מניית אמות נסחרת בדיסקאונט משוויה הכלכלי, ומניית אלוני חץ מגלמת דיסקאונט סחיר של כ- 37% על האחזקות הסחירות, ודיסקאונט דומה לשווי הכלכלי (שכן הפרמיה של PSP מתקזזת עם הדיסקאונט באמות), אנו סבורים כי ללא ספק, עדיפה החשיפה באמצעות אלוני חץ."

עמית מוסיף כי "העובדה שהחברה והחברות הבנות בעלות מינוף נמוך, היא חיובית בימים טרופים אלו. גם אם כרגע תת המינוף פוגע בתוצאותיה התפעוליות של החברה, אנו מאמינים ששמירה על נזילות גבוהה תצדיק את עצמה, גם בהיבט הירידה בסיכון, ובעיקר ביכולת לנצל הזדמנויות בשווקים, אשר תגענה במהלך השנה הקרובה."

לסיכום, להערכת עמית, הדיסקאונט במודל של אלוני חץ איננו מוצדק, ובמחיר הנוכחי של המניה ניתן לקנות את החברות הבנות במחירים זולים יותר. "מצבה הפיננסי האיתן של החברה והנזילות הגבוהה חיוביים בעינינו בימים אלו. לאור האמור, אנו ממשיכים להמליץ על המניה בקניה ומעדכנים את מחיר היעד ל- 26 שקל, ונוכח התשואות הנמוכות של אגרות החוב של החברה, אנו ממליצים להיחשף לחברה דרך המניה, על פני האג"ח."

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ימים יגידו מי הוא הכוכב האמיתי.
  אנונימי 20/08/2012 21:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתם יודעים? על פי מחירי המניות כל אחד יכול להיות כוכב.
  סגור
 • 1.
  מניה המיץ של האשפה, מי רוצה אותה בכלל? תנו כלל ביוטכנול
  אלוני חץ בתחת שלכם 20/08/2012 17:13
  הגב לתגובה זו
  16 8
  זו המנייה הכי טובה בארץ!
  סגור
 • מספר 1 מה אתה מקשקש חתיכת
  חסר הבנה 20/08/2012 17:41
  הגב לתגובה זו
  5 5
  אלוני חץ חברה מעולה עם מינוף נמוך מה שכן לא הייתי קונה מניות של חברת אחזקות בימים טרופים אלו.. ואתה עכברוש מקלדת כדאי שתשתוק
  סגור