מידרוג חותכת את זיסר: "אחזקות המאופיינות ברמות סיכון גבוהות"

דירוג אלביט הדמיה יורד ב-2 דרגות ל-Baa3 בשל "העדר נגישות לשוק ההון, לצד עומס פירעונות חוב משמעותי, אשר שוחקים את יתרות הנזילות של החברה בקצב מהיר"
 |  (6)
האופק שלילי
מידרוג מודיעה על הורדת דירוג לסדרות האג"ח שבמחזור של חברת אלביט הדמיה של מוטי זיסר מ- Baa1 ל- Baa3 והותרת אופק דירוג שלילי. ההורדה היא לסדרות א', ב', ג', ד', ה', ו', ז', ו-1.

"הורדת הדירוג מתבססת, בין היתר, על המשך העדר הנגישות לשוק ההון, לצד עומס פירעונות חוב משמעותי, אשר שוחקים את יתרות הנזילות של החברה בקצב מהיר. העדר מקורות תזרים שוטפים מהותיים לצד חוסר יכולת למחזור חוב מחייבים את החברה ליצירת מקורות נזילים באמצעות מימוש נכסים בהיקפים גבוהים", כותבים האנליסטים נדב גורן וניר יוסף.

הפעילות בהודו משפיעה לשלילה על הדירוג

לגביי המימושים האחרונים נכתב: "הצלחת החברה במהלך השנה האחרונה לממש את פורטפוליו הנכסים המניבים בארה"ב, כמו גם את מקבץ המלונות בהולנד יסייע לחברה לעמוד בפרעונות החוב בשנה הקרובה, אך מנגד, מותיר לחברה אחזקות אשר חלקן הגדול מאופיין ברמת סיכון גבוהות, כגון תחום המדיקל והפעילות הישירה בהודו".

פלאזה סנטרס אשר הינה האחזקה העיקרית של החברה והמקור התזרימי החשוב והמשמעותי ביותר עומדת מזה מספר שנים באתגרים להרחבת הפעילות. "רבות ממדינות הפעילות של פלאזה סנטרס סובלות מסנטימנט כלכלי שלילי באופן שמשפיע לרעה על יכולת פלאזה סנטרס לפתח את הקרקעות שבבעלותה במדינות אלו. שווי המניות של פלאזה סנטרס משמעותית ובהתאם לכך פגע בגמישותה הפיננסית של החברה", כלך לפי מידרוג.

הותרת אופק דירוג שלילי נובעת מהאתגרים העומדים בפני החברה להוציא לפועל מהלכים שונים ליצירת מקורות תזרים. מהלכים אלו צפויים להתבצע בסביבת פעילות מאתגרת, לאור המצב בשווקים הפיננסיים והתמורות הכלכליות.

בנוסף מידרוג הודיעה על הורדת דירוג לסדרות האג"ח שבמחזור של חברת Plaza Centers N.V, פלאזה סנטרס, מ- A3 ל- Baa1 והותרת אופק דירוג שלילי.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  יופי שנזכרו, כאילו משהו השתנה מתחילת הסיקור
  RF 20/08/2012 16:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ברמת הסיכון של ההחזקות
  סגור
 • 5.
  יש פה סירחון לאללה!!!
  אני 20/08/2012 14:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המניה קרסה בשבוע שעבר במחזורים עלובים עוד לפני הורדת הדירוג אז מה?? יש הרבה "משחקים חוקיים" במניה הזאת.ומי נלקד בפנים??? המשקיע הקטן. כל הירידות האלו בלי סיבה מוצדקת...אני חושב שהקרישים יקנו בזיל הזול עכשיו והמניה תתקן כמה עשרות אחוזים למעלה
  סגור
 • 4.
  מה כבר לא נאמר על זיסר?
  שיר 20/08/2012 13:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי שעדיין משקיע במניה שלו אלו הספקולנטים. משחקים בטווח ה -850-1150. זה מה נישאר מהאימפריה הבועתית וההזויה הזו.
  סגור
 • 3.
  מחיר המניה צונח מטה ללא כל הצדקה. מישהו דואג ללחוץ
  קפיטל פוינט 20/08/2012 13:33
  הגב לתגובה זו
  4 1
  את מחיר המניה הזאת למטה. המניה אבדה 50% מערכה תוך פחות מחודש .אינני מוציא מכלל אפשרות גם הבעלים ברצותם לבצע buyback בזול .זו רק השערה שלא ניתן להוכיח לצערי . מכל מקום הירידה החדה הזאת ללא סיבה, נודף ממנה ריח רע של מניפולציה !
  סגור
 • 2.
  חרטא (ל"ת)
  איילי 20/08/2012 13:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בספטמבר יגיע הדיווידנד מפלאזה סנטרס
  פלאזה סנטרס 20/08/2012 13:21
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ויסתום למידרוג את הפה.
  סגור