פסגות להרמטיק: "כגוף מוסדי המחויב לפעול למען עמיתיו, אנו פונים אליך נאמן אג"ח IDB - נקוט בכל פעולה שתדרש"

בית ההשקעות הגדול במדינה פנה אתמול במכתב לנאמן האג"ח מסדרה ג', ד', ו-ה' של אידיבי אחזקות. צפו בקטע מהמכתב המדאיג
 |  (4)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו)
עליית מדרגה בכל הקשור למצבו של קונצרן אידיבי. כאשר תשואות האג"חים חוצות את ה-100%, שידר אתמול בית ההשקעות פסגות מכתב הממוען ל'הרמטיק' - נאמני אגרות החוב מסדרה ג', ד' ו-ה' של אידיבי אחזקות בטענה שמתקיים 'סימן אזהרה' בנוגע לחוב.

ראשית מציינים בפסגות כי כמחזיקי איגרות החוב של אידיבי, מחובתם לבדוק את מצב החברה ויכולתה לשלם את חובותיה במלואם ובמועדם.

ואז כותבים בפסגות, "בשל התקיימות 'סימן אזהרה' כהגדרתו בתקנון ניירות ערך, כללה החברה בדו"ח הדריקטוריון שלה ליום 31 במארס 2012, דו"ח חזוי. על פי דו"ח התזרים, לחברה נדרשים עד ליום 31 בדצמבר 2013 מקורות אחרים בהיקף כולל של 375 מיליון שקל וזאת על מנת שהחברה תוכל לשרת את התחייבויותיה. למעשה, אין כל וודאות כי החברה תצליח להשיג את אותם מקורות אחרים במועדים הנדרשים לצורך קיום התחייבויותיה בהגיע מועד פרעונן".

על פי הדו"חות המאוחדים של החברה ליום ה-31 במארס 2012 לחברה גרעון בהון המיוחס לבעלי המניות בסך של 634 מיליון שקל. "בהקשר זה יצויין, כי בדו"ח הכספי כאמור הפנו רואה החשבון של החברה את תשומת הלב לאמור בדבר תוכנית ההנהלה להתמודדות עם המצב הכספי של החברה", נכתב עוד במכתב.

פסגות כותבים כי כגוף מוסדי המנהל כספי ציבור והמחויב לפעול לטובת עמיתיו ולקוחותיו, "אנו פונים אליך כנאמן של מחזיקי אגרות החוב החב חובת נאמנות כלפי מחזיקי אגרות החוב בבקשה כי תנקוט בכל הפעולות הנדרשות לצורך הגנה ושמירת זכויות מחזיקי אגרות החוב והכל במטרה להבטיח את כיבוד מלוא התחייבויות החברה כלפיהם". בסיום המכתב נכתב כי הבקשה היא גם לסדרות האג"ח שהנפיקה חברת הבת - אידיבי פיתוח.

קטע מתוך המכתב ששיגר פסגות להרמטיק:בתגובה לפרסומים, אי די בי אחזקות הודיעה כי ההתייחסות לסוגיית מוסכמת "העסק החי", כמו ההתייחסות לכל סוגיה אחרת הרלוונטית לדוחות הכספיים של החברה, כפופה לגיבוש ולהשלמת הדוחות הכספיים של החברה לרבעון השני של שנת 2012, ולאישורם ולהחלטתם של האורגנים המוסמכים של החברה בהתאם.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  יש וודאות - החוב לא יפרע (: (ל"ת)
  לולו 20/08/2012 11:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מקווה שתחזיר את הכסף (ל"ת)
  אבי 20/08/2012 11:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  לפסגות
  מקורב 20/08/2012 11:05
  הגב לתגובה זו
  2 3
  אין מצב כזה ומדוע להדליף מידע לא רלוונטי אין לכם ביקורת עצמית על מעשיכם עצמכם ופורסם כבר רבות על חריגות עצמיות שלכם
  סגור
 • קיבלת הרחבה ותוכן מפורט (ל"ת)
  למקורב 20/08/2012 11:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור