"המכירה תספק ל-IDB נזילות עד אמצע 2015 במקום עד סוף Q3 ב-2014"

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון: "סוגיית המפתח היתה והינה ביחס שבין ההתחייבויות לבין שווי הנכסים של הקבוצה שבשליטת דנקנר - ופה לא חל שינוי גדול"
 |  (2)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו)
"דנקנר למעשה בעיקר מרוויח זמן בניסיונו לייצב את המצב הפיננסי של הקבוצה שבשליטתו ומוכיח את רצינותו ביחס למחויבויותיו", אומר היום (א') יניב פגוט האסטרטג הראשי של קבוצת איילון בהתייחסו לעסקה במסגרתה מתכוונת כלל למכור את החזקתה בקבוצת הביטוח האמריקנית גארד לידי קבוצה שבשליטת בראקשייר האתוואי של וורן באפט, מה שצפוי לייצר לאידיבי פיתוח בסך של מאות מיליוני שקלים. לכתבה על עסקת דנקנר באפט

"כל מה שנוגע בספינת הדגל לשעבר של שוק ההון הוא מעניין, אבל על השאלה האם זה משמעותי מאוד מבחינת מצבה הפיננסי של החברה - אני חושב שלא" אומר פגוט ומוסיף, "לאידיבי פיתוח יש כסף בקופה עד סוף הרבעון השלישי של 2014 לפני העסקה. אם העסקה הזו תושלם, היא יכולה לספק לה אורך נשימה רק לעוד שני רבעונים. יתרות הנזילות יאפשרו לה לגשר על ההתחייבויות שלה עד לרבעון השני 2015".

"סוגיית המפתח היתה והינה ביחס שבין ההתחייבויות לבין שווי הנכסים של הקבוצה שבשליטת דנקנר - ופה לא חל שינוי גדול. על מנת שהחוסן הפיננסי של אידיבי ישתפר אנחנו צריכים לראות או עלייה בשווי הנכסים של אידיבי עצמה, או מגה-מימוש בפורטפוליו שלה, לדוגמא, על ידי מכירת חברת כלל ביטוח עצמה במחירים שיהיו משמעותית גבוהים ממחירי השוק.

"המציאות היא כזו שמחיר השוק לחברות ביטוח בכלל וחברת כלל ביטוח בפרט הם כיום מאוד מאוד נמוכים, הן ביחס לשווי בספרים והן ביחס להערכה של בעל השליטה ביחס לשווי של החברה עצמה, ולכן קשה לבצע עסקה בפרמיה משמעותית אל מול שווי השוק. אני מעריך שהיישום של דרישות ועדת הריכוזיות להפרדה בין נכסים ריאלים ופיננסים צפוי לקחת עוד זמן רב על רקע תנאי השוק הקשים.

פגוט מציין גם כי השלמת העסקה נקבעה לסוף השנה וכי יש להארכה נוספת של 3 חודשים מעבר לכך. לדבריו, "אם וכאשר תחול החרפה בתנאים הפיננסים כתוצאה מהחרפה במשבר העולמי או כתוצאה מהחרפה של המצב הגיאו פוליטי, יתכן שנראה דרישה של הקונה להפחית את מחיר המכירה, כפי שאנו רואים כיום בעסקה אחרת בתחום הביטוח - במסגרת מכירת חלקה של ג'נרלי במגדל לקבוצת אליהו. זה ההבדל בין עסקת מזומן לבין עסקה שקשורה בהתניות רגולטוריות מורכבות בחו"ל".

בשורה התחתונה החדשות החיוביות הן שהמערכת שנקראת IDB עובדת שעות נוספות על מנת להתמודד עם המצוקה שהקבוצה נקלעה אליה וזה לא חדשות של מספרים אלא המחוייבות של בעל השליטה לעמוד בהתחייבויותיו, כאשר האתגרים שלו הם לא פשוטים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אין צורך להעלות את שווי הנכסים!
  hgyzv 19/08/2012 20:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מספיק שהחברה תקטין את החב שלה בכמה מאות מליוני שקלים והיא מסודרת. היא גם לא צריכה יותר מדי מזומן בשביל זה. על כל שקל השקעה החברה יכולה לסגור כרגע 6 -7 שקל חב. יעני מספיק השקעה של 50 מליון כדי להקטין חובות של 300-350 מליון
  סגור
 • 1.
  האיש שילם את כל חובותיו והאיש ישלם את כל חובותיו !
  אדם סמית , כפר סבא 19/08/2012 16:59
  הגב לתגובה זו
  4 0
  השנאה וההשתלחות סביבו ,אינן רציונליות !1
  סגור