כלכלני בנק איגוד חוזים עליה בתשואות האג"ח הממשלתי ובאינפלציה

מוקדם יותר היום פרסם בנק ישראל שהמדד המשולב עלה ב-0.2% במהלך חודש יולי. ברקע לכך, כלכלני בנק איגוד מעדכנים את תחזית האינפלציה שלהם ל-2012, כמו גם את התחזיות למדד המחירים לצרכן
 | 
תחזית שחורה
מוקדם יותר היום (ה') פרסם בנק ישראל שהמדד המשולב עלה ב-0.2% במהלך חודש יולי. נתון המשקף עליה במדדי יצוא ויבוא הסחורות שקוזזו על ידי ירידה במדד היצור התעשייתי, במדד פדיון המסחר והשירותים ובמדד יצוא השירותים.

ברקע לכך, כלכלני בנק איגוד מעדכנים את תחזית האינפלציה שלהם ל-2012, כמו גם את מדד המחירים לצרכן. בנוסף, הם אף ממליצים על אפיקי השקעות שונים.

על פי הסקירה שהוציאו הכלכלנים, תחזית האינפלציה ל- 2012 עומדת על 2.5% ול- 12 החודשים הקרובים על 2.6%. עקומי התשואות בשוק אגב מתמחרים ירידה קלה באינפלציה הממוצעת לשנתיים ואילו לטווחים ארוכים יותר המחירים מוסיפים לעלות עד אינפלציה ממוצעת של 2.7% לשנה.

מדד המחירים לחודש אוגוסט כבר צפוי להיות גבוה יותר ולהערכת הכלכלנים יעלה בכ- 0.6%. מדד ספטמבר יושפע מהעלאת המע"מ ויטפס ככול הנראה ב- 0.4%. על רקע ההאטה הכלכלית והמדד הנמוך יחסית סביר כי נגיד בנק ישראל, הפרופסור סטנלי פישר, ימשיך במדיניות הורדת ריבית.

באשר להשקעות באגרות חוב הקיימות באפיק הקונצרני. העדיפות היא לבעלי מחזור ממוצע של 2-4 שנים, וכאלה שבעלות דירוג גבוה. באשר לאג"ח הממשלתי, הרי שלאחר תקופה ארוכה של ירידה בתשואות, קיימת מגמה של של עלייה בתשואות. אם בשבוע שעבר דובר על קורלציה לעליית התשואות בחו"ל, השבוע מתווספת על הקורלציה הזאת גם עלייה בסיכון הגיאופוליטי עם התגברות החששות מפני תקיפה ישראלית באיראן (שביום ראשון הפיל את מדדי המניות והעלה את התשואות).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה