מנועי בית שמש מינו דירקטור לא כדין ולא יקנסו כי הרשות פעלה באיחור

טעות בתום לב ושאלת הדיווח למשקיעים הסתיימה בשבוע שעבר באנחת רווחה של החברה. הרושת תשלם 20 אלף שקל הוצאות משפט
 |  (5)
אכיפה מינהלית
רשות לניירות ערך הצהירה מספר פעמים בעבר כי היא מתכוונת להגדיל את האכיפה המינהלית בצל טענות המשקיעים על אי סדרים חוזרים ונשנים בשוק ההון. מפסק דין שניתן בשבוע שעבר בבית משפט מחוזי בתל אביב, יהיו כאלו שיראו בשופטים כסלחניים מדי להתנהלות שלא כדין של חברות ציבוריות או כיד קשה של הרשות בגין טעויות שנעשו בתום לב.

חברת מנועי בית שמש, מינתה בשנת 2009 החליט הדירקטוריון למנות דירקטור חיצוני ודיווחה על כך לבורסה. החברה נהגה שלא לפי חוק החברות שמחייב אישור מינוי דירקטור חיצוני על ידי האסיפה הכללית. על מנת לתקן את הטעות 9 חודשים מאוחר יותר כונסה האסיפה הכללית לאש את המינוי.

האשימה את החברה כי במשך כל תקופה זו לא פעלה החברה לשינוי המצב הלא חוקי וביקשה לקנוס אתה חברה בסכום של כ-107 אלף שקל. מנועי בית שמש מצידה מודה כי המינוי נעשה בטעות ודיווחה על הטעות כשידעה על כך וכמו כן טענה שחלה התיישנות על פי התקנות בין מועד העבירה לבין המועד בו ביקשה הרשות להטיל עיצומים כספיים.

השופטת רות רונן שניהלה את העתירה הסכימה עם החברה ודחתה את טענות הרשות לניירות ערך. לדעתה הטעות של החברה "לא היתה יכולה להשפיע על ערך מניותיו של המשקיע הסביר".

השופטת בדקה את סעיפי חוק החברות בטענת ההתיישנות והגיעה למסקנה כי עמדת הרשות עדיפה במקרה זה, עם זאת, ציינה השופטת שעל הרשות היה לשקלל את הנסיבות בקשר לנקיטת אמצעים ובקשר לגובה העיצום ולבטל את הטענות מול מנועי בית שמש שהתרחשו לפני יותר משנה. בסיכומו של סיפור, השופטת קיבלה את עמדת החברה וביטלה את הקנס הגדול ואף חייבה את הרשות בסכום הוצאות של 20 אלף שקל.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  יש לך טעות
  דין 19/08/2012 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לדעתה הטעות של החברה "לא היתה יכולה להשפיע על ערך מניותיו של המשקיע הסביר". האמנם?!
  סגור
 • 4.
  פצצה לפנים של הרשות !!!
  שי 16/08/2012 19:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אדון אלמר, תתעורר. אפילו בית המשפט אומר לכם שהגזמתם.
  סגור
 • 3.
  מה עם הדוח? לא שווה התייחסות? (ל"ת)
  עידודו 16/08/2012 19:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  שאפו!!!
  חברה ציבורית 16/08/2012 19:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  החלטה נהדרת.
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד לשופטת!!
  ערן 16/08/2012 18:56
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בחודשים האחרונים מנסים הנוכלים ברשות לסחוט כספים מחברות ציבוריות בטענות שונות ומשונות. שולחים מכתבים ארוכים, מאיימים בסנקציות ובסוף שולחים עיתום כספי. זו לא היתה כוונת המחוקק! וכל הכבוד לשופטת שהחזירה אותם הביתה עם הזנב בין הרגליים.
  סגור