"ענף הנדל"ן המניב בישראל צפוי לעבור שינוי לרעה בשנים הקרובות"

כך אומר אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון בהתייחסות לדוחות אמות. אקסלנס ברוקראז' - "התוצאות חיוביות ומשדרות עסקים כרגיל"
 | 
לקראת מיתון?
חברת הנדל"ן המניב אמות -0.7% אמות 1,849 -0.7% אמות בסיס:1,862 פתיחה:1,862 גבוה:1,879 נמוך:1,834 תמורה:3,842,733 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום (ג') את דוחותיה עבור הרבעון השני של 2012 אותו סיכמה עם גידול של 7% בהכנסות משכר דירה ודמי ניהול בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

אדר עציוני, הנדל"ן של מגדל שוקי הון, אומר סבור כי ענף הנדל"ן המניב בישראל צפוי לעבור שינוי לרעה בשנים הקרובות, כאשר סקטור המשרדים נמצא בדרגת סיכון גבוהה יותר מאשר שאר הסקטורים.

לדבריו, "תוצאות השיא הנוכחיות של חברות הענף עתידות בפני שינוי מגמה החל משנת 2013. עם זאת, על אף האמור, הירידות האחרונות במחירי מניות הסקטור, ואמות ביניהן, מגלמות כבר כיום פסימיות גבוהה ביחס לעתיד לבוא התשואה הגלומה במחיר המניה הנוכחי עומדת על כ-9%. אנו סבורים כי בדומה לחברות נוספות בסקטור, רמת התמחור הנוכחית של אמות ביחד עם תשואת הדיבידנד (כ-7.8%) אטרקטיבית."

עציוני מוסיף: "החברה עדכנה בדוחות כי לאור קבלת אישור לתוספת בניה של כ-22 אלפי מ"ר למגדל המשרדים 'אטריום' המתוכנן ליד צומת עלית בר"ג, היא החליטה על המשך בנייתו של המגדל בהיקף של כ-52 אלף מ"ר. אנו מודאגים מצעד זה לאור אי הבהירות לעתיד הכלכלה המקומית וגל של מיזמי משרדים הנמצא בהקמה בת"א. נציין כי לחברה בניין נוסף בפ"ת (כ-25 אלף מ"ר עילי) אשר הקמתו צפויה להסתיים בסוף השנה הנוכחית וטרם הושכרו בו שטחים."

אמיר ארד, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז', אומר כי "בהתבסס על התוצאות המצטברות של שני הרבעונים הראשונים של השנה, אמות מפספסת במעט את תחזית ההכנסות והרווח לשנה או מגיעה לגבול התחתון של הצפי (FFO למניה של 105 אגורות לעומת תחזית ל – 105-109 אגורות), הדבר נובע בעיקר מצפי לסביבת של כ – 2% ומכניסתם של שני נכסים לתהליך שיפוץ ושדרוג אשר הביאו לירידה בתוצאות הכוללת של החברה."

"בשורה התחתונה, התוצאות חיוביות ומשדרות עסקים כרגיל. אנו לא רואים בפספוס הקל בתחזית כסמן להרעה בפעילות החברה אלא תוצר של המדד הנמוך. השיפור ברווח התפעולי, בתזרים מפעילות שוטפת ובשיעורי התפוסה תומך בהמלצתנו לתשואת יתר עם של 11 שקל למניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה