יוסי אקרמן: "אני לא הולך להשתלב בשום תעשיה ביטחונית או אחרת"

במסיבת עיתונאים לרגל פירסום הדוחות, אמר מנכ"ל אלביט מערכות היוצא "אם יקראו לי לעזור באיזה סטארט-אפ אזרחי מעניין - אולי אני אלך על זה. בפועל אני מתכנן להיות סגן יו"ר באלביט מערכות"
 |  (2)
לא תרגישו 'באמפ' בהעברת התפקיד
"אתם לא תרגישו אפילו 'באמפ' בהעברת התפקיד" אמר היום יוסי אקרמן, המנכ"ל של אלביט מערכות -1.22% אלביט מערכות 43,050 -1.22% אלביט מערכות בסיס:43,580 פתיחה:43,480 גבוה:43,570 נמוך:42,900 תמורה:7,319,267 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שהודיע אתמול על פרישתו מהתפקיד אותו הוא ממלא כבר 16 שנה, במסגרת מסיבת עיתונים שערכה החברה על רקע פירסום תוצאותיה הכספיות לרבעון השני. לדוחות אלביט מערכות

"עד סוף מארס 2013 אני אמשיך להיות מנכ"ל אלביט מערכות באופן מלא. אמנם הודעתי על פרישתי עכשיו אבל אמשיך ללוות את בוצי עד כניסתו לתפקיד בתחילת הרבעון השני של 2013, אז הוא גם יציג תוכנית אסטרטגית רעננה וחדשנית שתצעיד את החברה קדימה. זה הזמן הכי נכון להעביר את המקל הלאה. אם יש משהו שאני גאה בו זה התמיכה המלאה לה זכתה ההחלטה על המינוי של בוצי גם בקרב הבכירים האחרים בחברה".

אקרמן הצהיר גם "אני לא הולך להשתלב בשום תעשיה ביטחונית אחרת, וגם לא בשום תעשיה מובילה אחרת. מי שטעם שוקולד בלגי מובחר לא מעוניין בשוקולד אחר. אם יקראו לי לעזור באיזה סטארט-אפ אזרחי מעניין - אולי אני אלך על זה.

"בפועל אני מתכנן להיות סגן יו"ר באלביט מערכות ואמשיך להקדיש את זמני להצלחתה של אלביט מערכות. זה תפקיד חדש שלא היה בעבר ובחברה ביקשו ממני למלא אותו. אני מתכוון לעשות את זה תוך המשך עבודה הרמונית עם המנכ"ל החדש ועם יו"ר הדירקטוריון מיקי פדרמן. אם ארגיש שאני מפריע במשהו לתיפקוד המנכ"ל החדש אני אהיה הראשון שאפנה את הדרך" .

המנכ"ל הנכנס, בצלאל (בוצי) מכליס אשר משמש כיום כראש חטיבת היבשה והתקשו"ב באלביט מערכות ולמעשה מנהל 3 פעילויות מרכזיות בחברה שאחראיות על מרבית הכנסותיה הוצג לראשונה באופן רשמי לתקשורת ואמר "אני מכיר את אלביט מלפני ומלפנים על כל חטיבותיה מוצריה ואנשיה, אני מאמין גדול בעתידה וביכולות שלה לעמוד באתגרים הניצבים לפניה ואני מלא מוטיבציה. אני אנסה להמשיך את ההצלחות אליהן הוביל יוסי את אלביט מערכות ואני חושב שעם האנשים והיכולות הטכנולוגיות של החברה - ההצלחה היא מובטחת.

יו"ר אלביט מערכות, מיקי פדרמן הוסיף "אני מרגיש שזה יום מיוחד ומשמעותי מאוד בהיסטוריה של אלביט. אני מרגיש כמו אבא שמחתן בת ומצא חתן טוב. ככה אני מרגיש ביחס להעברת התפקיד מיוסי לבוצי. על כך ענה לו אקרמן: אם מיקי השווה את המהלך הזה לכך שהוא מרגיש שהוא אב שמשיא את בתו - אז אני רוצה לדאוג שיהיו להם הרבה ילדים".

פדרמן הוסיף, "מאוד רציתי שיוסי ישאר אבל אני מכבד את בחירתו לפרוש בגיל יחסית צעיר על מנת לעשות דברים שהוא באמת אוהב כמו לטפל בכרם הזיתים שלו, אבל הוא לא מסיים את פעילותו בחברה. ליוסי יהיה חלק מאוד מאוד משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות ולגבי הכיוון והעתיד אליו אלביט הולכת - הוא יהיה סגן יו"ר פעיל.

"אנחנו נדאג שהעברת התפקיד בין הדורות תתבצע באופן הרמוני וללא חיכוכים, כמו שאנחנו יודעים לעשות". ברמז עבה לכיוון אליו היה רוצה לראות את המנכ"ל הנכנס מוביל את החברה אמר פדרמן: "גאוותינו היתה על כך שהצלחנו למזג אל תוך אלביט עשרות חברות ואני חושב שאחוז ההצלחה במיזוגים שערכה אלביט הוא חסר תקדים גם ברמה העולמית. זה דבר שאינו מה בכך וזו אחת ההצלחות הגדולות מאוד שרשומות על שמו של יוסי אקרמן.
אנחנו פועלים כיום בים גועש בכל התעשיה הביטחונית בכל העולם ואני מקווה שהחברה תדע להתמודד עם הקשיים כמו שידעה להתמודד עם קשיים גדולים עד היום".

מנהל הכספים של החברה הוסיף. בסהכ עברנו רבעון די טוב, אמנם נרשמה ירידה קלה במכירות ביחס לרבעון המקביל אשתקד אך עלייה ביחס לרבעונים הקודמים. מצבנו טוב גם ביחס למתחרים. כ-70% מההכנסות שלנו נובעות מהתחומים הביטחוניים ובסה"כ היו בתחום זה יציבות.

הרווח הנקי היה דומה לרבעון הקודם. למרות שהסביבה היא מאוד אתגרית הצלנו לשמור על צבר ההזמנות. הגדלנו את המזומנים פי שניים ובסה"כ מבחינה פיננסית החברה מפגינה יציבות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מצב אלביט
  עובד אלביט 14/08/2012 23:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנשים יקרים, המצב באלביט על הפנים. אין כמעט הזמנות חדשות משמעותיות, מרמור נוראי בין העובדים, וכעת צפוי גל עזיבה של בכירים איכותיים עקב המינוי ההזוי.
  סגור
 • 1.
  כמוני יש הרבה- עזוב יוסי עזוב לך (ל"ת)
  עובד ממורמר 14/08/2012 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור