אבוג'ן נהנתה מ"בצורת המזון" ברבעון השני אך עברה להפסד בשורה התחתונה

גל החום שפוקד את שדות הגידולים בארה"ב מעלה את הביקוש לזרעים מהונדסים. חברת בת חתמה על הסכם חדש בארגנטינה שעשוי לפתוח לה שוק ביוזל בדרום אמריקה
 |  (2)
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
חברת אבוג'ן -1.51% אבוג'ן 983 -1.51% אבוג'ן בסיס:998.1 פתיחה:998.1 גבוה:991.7 נמוך:983 תמורה:35,189 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שמפתחת גידולים חקלאיים משופרים דיווחה היום על רבעון שני בו הצליחה להגדיל את ההכנסות בשיעור ניכר אך עברה להפסד כולל בגלל אופציות שפקעו לאחרונה ופגעו בשורה התחתונה.

ההכנסות של אבוג'ן עלו ברבעון השני ב-19% ל-4.1 מיליון דולר לעומת אותה תקופה אשתקד. בחברה אמרו שההכנסות כוללות הכנסות ממחקר ופיתוח ומתן רשיונות שימוש בגנים של החברה עם חברות הזרעים. הוצאות המחקר והפיתוח ברבעון השני הסתכמו ב-1.9 מיליון דולר לעומת 1.5 מיליון דולר בשנה שעברה. יתרות המזומנים נכון לסוף הרבעון הסתכמו ב-53 מיליון דולר ולא כוללות 4 מיליון דולר בגין יתרת לקוחות.

בשורה התחתונה, ההפסד הכולל ברבעון השני הסתכם ב-1.2 מיליון דולר זאת בהשוואה לרווח של 2.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בחברה מסבירים את הירידה החדה בפקיעתן של האופציות ה בחודש מאי ובחוסר ההכנסה בגין שערוכים מהן.

תנאי האקלים הקשים שפקדו את ארה"ב בחודשים האחרונים הביאו לביקושים נאים לזרעי גידולים משופרים. עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן אמר כי "בתקופה של בצורת קשה, הפוגעת ביבולים בארה"ב ובדרום אמריקה, הצורך במתן מענה לשיפור היבול ותכונות אחרות של גידולים חקלאיים הינו קריטי מתמיד. אבוג'ן המשיכה בחצי השנה האחרונה להתקדם בכל אחד מתחומי הפעילות העיקריים שלה למציאת פתרונות טכנולוגיים לאתגר זה".

עוד נקודות מעניינות בפעילות החברה: חברת הבת ביופיול, שמתמקדת בפיתוח דלק אלטרטיבי במחיר תחרותי, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת ביודיזל מובילה בארגנטינה. "זהו צעד אסטרטגי לקראת פעילות ייצור בהיקף רחב של זני הקיקיון של אבופיול עבור תעשיית הביודיזל", אמרו בחברה. כמו כן ביוג'ן תשתף פעולה עם חברה הודית בשם Rasi Seeds לשיפור היבול ופיתוח עמידות ליובש בזני אורז.

האנליסט בני דקל מבנק איגוד תומך גם הוא בגישה לפיה האינפלציה במחירי המזון מסייעים לחברה. האו מצביע על הצפת ערך במניה "היא מוצאת פתרונות טכנולוגיים לאתגרי הגידולים החקלאיים ועשויה להניב ערך רב למשקיעיה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תזנק יחד עם הסחורות
  חיים 14/08/2012 11:53
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כיל עלתה ב-25% מתחילת השנה. אבוג'ן צריכה לעלות הרבה הרבה יותר.
  סגור
 • 1.
  צריכה להכפיל את ערכה
  שלום 14/08/2012 11:36
  הגב לתגובה זו
  7 1
  בהצלחה
  סגור