יוסי אקרמן, מנכ"ל אלביט מערכות פורש לאחר 16 שנה בתפקיד

אקרמן יעזוב את החברה אליה הצטרף בשנת 1982 בצורה מוסדרת בסוף מארס 2013 ומחליפו יהיה בצלאל (בוצי) מכליס. מחר תפרסם אלביט מערכות דוחות
 |  (2)
דור הנפילים פורש
יוסי אקרמן, המנכ"ל האגדי של אלביט מערכות מפנה את כיסאו לאחר 16 שנה בתפקיד זה, אליו הגיע לאחר שהצטרף לאלביט מערכות כבר בשנת 1982. החברה דיווחה כי אקרמן יפרוש מתפקידו בסוף חודש מארס 2013 ואז ימונה במקומו בצלאל (בוצי) מכליס המשמש כמנכ"ל חטיבת יבשה ותקשו"ב בחברה הביטחונית הגדולה בישראל ומהחברות המובילות בעולם.

מועצת המנהלים של החברה מתכוונת להמליץ בפני האסיפה הכללית של אלביט מערכות למנות את יוסי אקרמן לתפקיד סגן יו"ר מועצת המנהלים של אלביט מערכות לאחר פרישתו מתפקיד נשיא ומנכ"ל החברה.

אקרמן בן ה-63 הוביל במשך שנים ארוכות את חברת התעשייה הביטחונית היחידה שאינה בשליטת הממשלה גם אל השוק האזרחי, כשהוביל את החברה לצמיחה אורגנית וגם לצמיחה כזו שנשענה על רכישה של חברות רבות, ביניהן נציין את רכישת חברת אל-אופ, אלישרא ועוד כ-30 חברות.

אקרמן מצטרף בכך לשורה של מנכ"לים בולטים נוספים בני אותו הדור שפינו את מקומם בתקופה האחרונה. בהם נציין את מנכ"ל טבע הפורש, שלמה ינאי, גליה מאור, שפרשה מתפקיד מנכ"לית בנק לאומי וגם מנכ"ל כיל הותיק, עקיבא מוזס שכבר הודיע על פרישתו.

מתחילת השנה איבדה אלביט מערכות, שמעסיקה כ-12.5 אלף עובדים ברחבי העולם, כ-16.5% ושוויה עומד כיום על כ-5.5 מיליארד שקל. מאז השיא שנרשם באוגוסט 2009 איבדה מניית החברה 46%.

מיכאל (מיקי) פדרמן, יו"ר מועצת המנהלים של אלביט מערכות אמר:"במשך שני העשורים בהם כיהן יוסי אקרמן כנשיא ומנכ"ל החברה, הוא תרם תרומה מכרעת להצלחתה. תחת הנהגתו, הגדילה החברה את הכנסותיה עשרות מונים וצמחה מחברה מקומית בעיקרה, למובילה גלובלית בתחום העשייה הביטחונית.

"ליוסי חלק גדול בהישג זה בזכות החזון האסטרטגי, איכויות הניהול וההבנה העסקית. שוב ושוב הוביל יוסי את החברה לתחומי עיסוק מצליחים חדשים בסביבות עסקיות מורכבות ביותר. בשם מועצת המנהלים ובשם החברה כולה אני רוצה לבטא את הערכתנו העמוקה לתרומתו הייחודית של יוסי אקרמן. בכוונת מועצת המנהלים להמליץ לבעלי המניות לבחור בו כסגן יו"ר מועצת המנהלים, לאחר השלמת כהונתו כנשיא, כך שהחברה תוכל ליהנות מניסיונו ומחוכמתו בשנים הבאות".

פדרמן הוסיף:"אני מרוצה מאד גם מהחלטת מועצת המנהלים לאשר את מינויו של בצלאל (בוצי) מכליס כמחליפו של יוסי אקרמן וכנשיא הבא של אלביט מערכות. בוצי הוא מנהיג המוכר ברחבי העולם, עם עשרים שנות ניסיון ניהולי באלביט מערכות. אני בטוח כי יצליח להמשיך את מורשת יוסי אקרמן ויוביל את החברה להישגים חדשים."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יוסי מנהל מוצלח שנווט את אלביט בחוכמה רבה
  עובד אלביט נוכחי 13/08/2012 11:33
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בנוסף לכשרון הניהולי, יוסי הוא 'מנטש' למי שמבין את המושג. נאחל לבוצי הצלחה לפחות כמו יוסי.
  סגור
 • 1.
  מה זה אגדי מיתולוגי בס"ה מנהל שמרופד במצלצלין (ל"ת)
  עובד אלביט מיתולוגי 13/08/2012 10:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור