נתניהו רוצה יותר סמכויות בקבלת החלטות ברקע להתקדמות אירנית

ראש הממשלה יוכל לערוך משאל טלפוני מהיר בין השרים כדי לנקוט בפעולות. פישר בראיון סוף שבוע: "אם יש צורך להוציא כסף על ביטחון המדינה אז נצטרך לשלם עבור זה"
 |  (3)
ביבי נתניהו
הדיון בשאלת התקיפה באירן חזור לסדר היום עם הצעה לשינוי סדרי העבודה של הממשלה שמתכוון ראש הממשלה להעביר היום. עוד ברקע לדיון דיווח בתקשורת על התקדמות משמעותית בפיתוח תוכנית גרעין של אירן.

ההצעה לשינוי תקנון שראש הממשלה מעוניין להעביר היום, תכלול סמכות לקבוע דיונים נוספים בהחלטות שנקבעו בממשלה באותה נשימה גם לקבור החלטות בהמתנה לדיון נוסף. בפועל הסעיפים החדשים יאפשרו לראש הממשלה לקבוע את סדר היום של השרים. תקנות אחרותש עומדות במרכז הביקורת יאפשרו לראש הממשלה לבצע משאל טלפוני בין השרים ולקבוע החלטה תוך 12 שעות וכן סמכות לקצר זמן זה. המשמעות ברורה, קבלת החלטות משרי הממשלה ללא הבנה וללא קבלת כל המידע הדרוש לקבע דיעה מוצקה.

כוונת נתניהו לשנות את סדרי העבודה עומדית ברקע לציטוט של עיתון הארץ מהבוקר מ'גורם בכיר ישראלי' על התקדמות משמעותית של פיתוח מרכיבים לראש קרב גרעיני על ידי אירן. על פי הדיווח, מידע מודיעיני שהגיע לארה"ב מצביע על כך שהתוכנית הגרעינית האירנית מגיעה לשלב הסופי ומתקדמת הרבה יותר מהידוע.

דעה נוספת באשר לשאלת התקיפה החווה נגיד , סטנלי פישר שאמר ב'אולפן שישי' בסוף השבוע כי המדינה עשויה לסבול ממשבר כלכלי כתוצאה ממתקפה ישראלית ועימותים בחזיתות אחרות בעקבותיה. "יהיה קשה מאוד להתמודד עם מלחמה רחבה אבל אנחנו ערוכים. אחריותה העיקרית של כל מדינה זה לשמור על הביטחון" אמר פישר בראיון, "אם יש צורך להוציא כסף על ביטחון המדינה אז נצטרך לשלם עבור זה. אפשר לתאר מצבים של מלחמה רחבה שיהיה קשה מאוד להתמודד איתם. אנו צריכים להיות ערוכים לטפל בהשלכות".

צפו בראיון בו פישר נותן את דעתו גם על תוכניות המיסוי האחרונות ומצב שוק הנדל"ן.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  דמוקרטיה או דיקטטורה
  אנונימי 12/08/2012 13:07
  הגב לתגובה זו
  3 2
  רצינו דמוקרטיה וקיבלנו דיקטטורה !! בחרנו בלבני וקיבלנו ביבי שהשתלט על המדינה כדיקטטור השולט ביד רמה על ח"כים ושרים אוהבי מעמד ושומרי כסא ו/או מקבלי שוחד כספי יומיומי ע"י העברות כספים עצומוצ למגזרים שלהם. ומי הוא זה שיחליט על גורל המדינה היהודית ? מי שנכשל בהשתלטות על ה"מרמרה" (והוא זה שיפקד על ההפצצה באירן - דחילק, טיפה הגיון), שברשלנותו הביא לשריפת הכרמל ואיתו עשרות כבאים אמיצים, שחוזר בו כל יום מחדש, שממנה שרים חדשים רק אם הם עושי דברו, שממנה ומפרק ועדות שהוא מינה ובטח עושה הפוך מהמלצתיהן, ש"שם פס" על מאות אלפי מפגינים ומשקר להם במצח נחושה, שנסמך על החייזר אהוד ברק שבמקרה הטוב בבחירות הבאות יהיו לו 5 מצביעים נאמנים בכל המדינה .... (אבל אל דאגה - אודי - תקבל שריון מביבי ה"כל יכול"). האם לא הגיע הזמן ל"מבחן כשירות" לראש הממשלה ?? יש לנו נשיא אנס, שר אוצר בכלא, ראש ממשלה לשעבר "זכאי מחמת הספק", שר לשעבר עם עבירת קלון, מפקד מחוז במשטרה המטריד נשים רבות וכיוב' . יתכן וגם ראש הממשלה איבד את כשירותו כי מעשיו מוכיחים שאי אפשר לתת בידיו הפזיזות והנגועות בפוליטיקה את האחריות על המדינה.
  סגור
 • 2.
  ילדיך כבר בארה"ב? (ל"ת)
  כל הצרפתיים עוזבים? 12/08/2012 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ג'וש היקר כל זה כבר היסוטריה מיום חמישי יודעים את דעתך
  gg 12/08/2012 08:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בקשר לשוק ותאימות בינך לבין הפוזיציות הפתוחות במעוף, תודה מקרב לב. ותפרסמו את זה בבקשה ממכם מערכת האתר.
  סגור