לאומי: היזהרו מענף הביטוח מחשש לרגולציה; ממליצים על האנרגיה והטכנולוגיה

עסקאות המכירה של מגדל ביטוח ומשאב נתקלו בפני חומת הרגולציה השבוע. על הירידה במחזורים: "עוד שבוע של שפל. המחזורים ימשיכו להיות נמוכים בשל חופשת הקיץ והסטת כספים זרים למעבר לים"
 |  (7)
בצל הרגולציה
שבוע המסחר בבורסה של תל אביב הסתיים בעליות שערים. מדד המעו"ף עלה 1% ות"א 75 טיפס 1.7%.מניות היתר בלטו עם זינוק של 3.9%. בבנק לאומי מאמינים שלמרות שעונת הדו"חות המקומית בשיאה, הכיוון יקבע על פי ההתפתחויות הכלכליות בעולם במיוחד על פי פעולות הבנקים המרכזיים.

תשומת לב מיוחדת מעניקים הכלכלנים לעיסקאות אחרונות שנתקלו בקשיים לאור הוראות רגולציה. מניות הביטוח רשמו השבוע זינוק של כ-9% כתיקון לאחר הירידות הגדולות. בבנק מעריכים שהוראות הרגולציה בעניין איסור על שיווק פוליסות ביטוחי מנהלים הצניחו את שוויה של מגדל מקשים על עסקת מכירת השליטה לשלמה אליהו. עוד דוגמא היא עסקת משאב שבה משפחת לבנת נסוגה מעסקת הרכישה מחשש שהממונה על ההגבלים יבטל את ההנחות ללקוחות גדולים של נשר ויפגע ברווחיות. "אנו סבורים כי בתקופה הקרובה הרגולטור ימשיך להיות גורם מרכזי שישפיע על שוויי החברות וכדאיות ההשקעה בסקטורים השונים".

"במבט ענפי, אנו ממליצים על אחזקה בסקטורי האנרגיה והטכנולגיה מעל משקלם בשוק בשל המתאם הנמוך שלהם עם התנאים המאקרו-כלכליים. מנגד, מומלץ להחזיק בענפי ההחזקה והביטוח במשקל נמוך ממשקלם במדד בשל חשיפתם הגבוהה לרגולציה ולשוק ההון".

יש לציין כי באותה נשימה אומרים הכלכלנים בבנק על דוח"ות הטכנולוגיה האחרונים כי "במבט כללי על התוצאות, אנו מעריכים כי בטווח הקרוב שיעורי הצמיחה לא יהיו גבוהים כפי שהורגלנו עד כה והנמכת תחזיות בחברות מסוימות עשויה לבוא לידי ביטוי במחירי המניות".

עוד עניין שמעסיק במיוחד את המשקיעים הוא נושא דעיכת המחזורים בבורסה המקומית. "השבוע נרשם מחזור ממוצע של כ-690 מיליון שקל, לעומת מחזור של כ- 900 מיליון שקל בשבוע שעבר ובהשוואה ליותר מ-2 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. נראה כי מחזורי המסחר ימשיכו להיות נמוכים בשל חופשת הקיץ, הקיטון המשמעותי בפעילות המשקיעים הזרים בשוק והסטה של חלק מהשקעות המוסדיים לשווקים מעבר לים"
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  אלוני,גזית,אלרוב,עזראלי. (ל"ת)
  רק מניות נדל"ן 12/08/2012 08:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  לא לגעת בבנקים ובתקשורת
  זיפו 11/08/2012 09:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעולם קבעו שמניות הבנקים בישראל הם החלשים ביותר ביחס לסיכויי עליה משמעותית. מי שהולך נגד סיכויים סופו לתפוס את הראש בשתי ידיים. לגבי תקשורת. שנים שילמתי לפלאפון עבור שני קוים כ-150 שח בחודש עבור שיחות והודעות בכמות כוללת של 160-180 דקות לשני הקווים יחד. לפני חודשיים נשבר לי מהעושק ועברתי להוט מוביל בתכנית "דיברת שילמת" 10 אג לדקה ללא דמי אחזקה וללא "דמי רמיה" וראו פלא אחרי חודש ירד בכרטיס האשראי 14 שקלים עבור שני הקוים יחד !!!! לא להאמין !!!!! שנים עשקו אותי וגנבו אותי בפלאפון. רבותי תתפכחו עובדים עליכם. בירחו ועכשיו !!!! מעניין אם כל חודש אלפי כמוני יצאו מפלאפון , סלקום ואורנג ששנים עשו יד אחת ועשקו את הציבור ויעברו לחברות עם מחיר הוגן. מעניין איך יגיבו המניות כשזה יקרה. לא כדאי שתהיו בפנים כשזה יקרה !
  סגור
 • 4.
  כמה בלה בלה מבנק אחד - מאשימים את הרגולציה במקום את ...
  רגולטור 10/08/2012 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עצמם. ללא רגולציה הריכוזיות במשק היתה הופכת לגדולה יותר.
  סגור
 • בנק לאומי תתעוררו....המניה שלכם כל הזמן יורדת. (ל"ת)
  יוסי 10/08/2012 22:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אמרו לא לסלולר = עלה,לא לביטוח =יעלה,ראינו טאואר-טכנולג (ל"ת)
  דבלים 10/08/2012 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  רגולטורים דבילים,הורסים כל חלקה טובה בנסיון להצדיק את
  אנונימי 10/08/2012 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עצם קיומם
  סגור
 • 1.
  בנקים מעצבנים
  ברור שהם לא רגולציה 10/08/2012 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לוקחים ריביות גבוהות על כל פעולות שאנחנו עושים, עושקים את הציבור ואז רוצים לאפשר לריכוזיות במשק להמשיך להתקיים ללא מפריע.
  סגור