קרדן יוצאת מהבור: השלימה רכישות האג"ח ותרשום רווח של 44.2 מ' אירו

החברה רכשה מאז דצמבר אג"ח בכ-488 מיליון שקל ששוויו בספרים הסתכם ב-705 מיליון שקל. המניה זינקה בחודש האחרון בכ-44%. שוקי אורן: "שמנו לעצמנו למטרה לפרוע את כל ההתחייבויות בזמן"
 | 
שוקי אורן
חברת קרדן אן.וי 0% קרדן אן.וי 38 0% קרדן אן.וי בסיס:38 פתיחה:38 גבוה:38 נמוך:38 תמורה:111 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתחילה לצאת מהבור: החברה שבראשה עומד החשכ"ל לשעבר, שוקי אורן, דיווחה כי השלימה אתמול (ג') את תוכנית רכישות האג"ח השניה בתמורה ל-245 מיליון שקל (50 מיליון אירו) עליה דיווחה ב-12 ביולי, שבוצעה באמצעות החברה הבת GTC, זאת בהמשך להשלמת תוכנית רכישות האג"ח הראשונה ב-17 ביולי, עליה הודיעה בדצמבר בתמורה ל-243 שקל.

בספרי החברה היו רשומות האג"ח שנרכשו בתוכנית השנייה בסכום של 401 מייון שקל ובתוכנית ראשונה היו רשומות האג"ח שנרכשו בסכום של 304 מיליון שקל, כלומר החברה רכשה מאז דצמבר בכ-488 מיליון שקל ששוויו בספרים הסתכם ב-705 מיליון שקל. הפער בין מחיר הרכישה בפועל לבין מחיר האג"ח בספרים יצר לחברה רווחי מימון בסך 44.2 מיליון אירו. החברה דיווחה כי כ-9.4 מיליון אירו ירשמו כהכנסות מימון בדוחות הכספיים של הרבעון השני ו-32.7 מיליון אירו ירשמו ברבעון השלישי.

נציין כי המשקיעים מהם רכשה החברה את האג"ח עברו למעשה תספורת בסך של 44.2 מיליון אירו או כ-217 מיליון שקל, תספורת בשיעור של כ-30%.

רכישת האג"ח על ידי קרדן עולה בקנה אחד עם התמקדות החברה בהקטנת המינוף של החברה ושל חברות בנות. התוכניות מומנו בעיקר על ידי מקורות עצמיים של קרדן. אם לוקחים בחשבון את הרכישות העצמיות של האג"ח שנעשו בין יוני עד תחילת אוגוסט 2011, קרדן מחזיקה כיום, בעיקר באמצעות החברה הבת RE GTC בשיעור של 47.5% מאג"ח א' ו- 12.6% מאג"ח ב'.

מניית קרדן שנסחרה ערב ההודעה על תוכנית הרכישות השנייה ברמת שפל של 2.32 שקל למניה לאחר שצנחה בכ-83% ביחס לרמה בה נסחרה שנה קודם לכן בכ-13.8 שקל, הצליחה בהלך החודש האחרון לזנק בכ-45% וחזרה לרמה של 3.36 שקלים כיום.

לדברי שוקי אורן, מנכ"ל קרדן אן.וי: " כפי שדיווחנו עם ההודעה על תוכנית הרכישה, המהלך נבע מהתמקדותנו בהפחתת המינוף של קרדן אן.וי . במבחן התוצאה אכן הצלחנו בזמן קצר ביותר לצמצם את החוב נטו וכתוצאה מכך לשפר את יחס החוב לשווי הנכסים. מהלכים אלו יתרמו גם להכנסות המימון ולחיזוק הון החברה ברבעונים השני והשלישי."

אורן הוסיף ואמר: "שמנו לעצמנו למטרה לפרוע את כל ההתחייבויות בזמן ונמשיך לפעול במרץ להשגת המטרה, תוך ניהול אחראי של תזרים המזומנים ומתוך רצון להמשיך ולפתח את נכסי החברה."

נזכיר כי ב-16 ביולי הורידה מעלות S&P את דירוג קרדן אן.וי ואת דירוג אג"ח סדרה א' של החברה מ- ilBBB עם תחזית דירוג שלילית ל- ilCC. במקביל הודיעה מעלות כי מיד לאחר שקרדן תודיע על סיום תוכנית הרכישה, תעדכן S&P את הדירוג כלפי מעלה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה