רשות ני"ע עצרה את ההצבעה על הסדר החוב באמפל; דורשת מאנטרופי מידע

חברת היעוץ למוסדיים הפכה את המלצתה וקראה לתמוך בהסדר אליו הנגדה לפני כן על רקע מידע שהעבירה לה אמפל - מידע אותו דורשת כעת רשות ני"ע לחשוף. הנאמנים נתבקשו לא לפרסם את תוצאות ההצבעה
 | 
יוסי מימן
אתמול היו צפויות להתפרסם תוצאות ההצבעות על הסדר החוב בין חברת {אמפל אמריקן}לנושיה בסדרות האג"ח השונות, הצבעה שריתקה רבים בשוק ההון ועוררה מחלוקות רבות. אולם התוצאות בוששו להגיע למרות הדלפות רבות על כיווני ההצבעה של הדופים המוסדיים השונים.

כעת נודע כי רשות ניירות ערך החליטה לעצור את ההצבעה, זאת על רקע התהפוכות שקדמו להצבעה ובמסגרתן הפכה חברת היעוץ למוסדיים, אנטרופי את המלצתה ב-180 מעלות וקראה לתמוך בהסדר אליו הנגדה לפני כן, כשלטענת המנכ"לית "קיבלנו‎ ‎מאמפל מידע‎ מהותי ‎אשר‎ ‎לא‎ ‎היו‎ ‎ברשותנו‎ ‎קודם‎ ‎לכן".

ברשות ני"ע קוראים לאנטרופי לעמוד בחובת הגילוי ולחשוף את המידע שקיבלה מאמפל, מידע אשר הביא אותה לשינוי גורף של ההמלצה. הנאמנים לסדרות האג"ח השונות נתבקשו שלא לפרסם את תוצאות ההצבעה.

אתמול, ברגע האחרון שלפני ההצבעה, החליטו חלק מהמוסדיים ובראשם מנורה מבטחים, שאיבדו אמון הן בחברה והן בהמלצות חברת היעוץ, דווקא להצביע נגד ההסדר בו תמכו קודם לכן, שבמסגרתו ביקשה החברה שבשליטת מימן לדחות את תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח בסך של כ-850 מיליון שקל בשנתיים בתמורה לכך תעביר החברה לידי המשקיעים 23% מהון המניות בחברה החבוטה ובנוסף תשעבד לטובתם נכסים נוספים של החברה ושל בעל השליטה בה, יוסי מימן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה