הדולר טיפס ל-3.998 בצל הגזירות הכלכליות והחשש לכלכלה הישראלית

הבינלאומי: "הממשלה תדרש לתוכנית קיצוצים נוספת בטווח הבינוני". משה שלום: השקל צפוי להתחזק, "רק חזרה מעל 4 תשנה את הכיוון"
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
המטבעות הזרים שנסחרים מול השקל רשמו היום התחזקות נוספת מול המטבע המקומי. ברקע להתחזקות עמד המצב הכלכלי בישראל נוכח הגזירות הכלכליות ונתונים על המשק המקומי.

עם קביעת השערים היציגים, הדולר היציג התחזק 0.5% ל-3.998 שקלים. האירו עלה 0.94%ל-4.962 שקלים. בעולם האירו מתחזק קלות מול הדולר לשער של 1.24, שיא של כחודש ברקע להתפתחויות באירופה ונתון מאקרו טובים בארה"ב מסוף השבוע.

בבנק בינלאומי הסבירו את מצב הדברים שברקע להם נחלש השקל: "תוכנית הקיצוצים עברה אתמול בכנסת ובנק ישראל מסר שהממשלה תידרש כנראה לתוכנית קיצוצים נוספת בטווח הבינוני. נוסך על כך תקציב 2013 אמור לעבור בקרוב ופרוטוקולי הריבית שפורסמו אתמול לא רשמו הפתעות מיוחדות".

נתון נוסף שפורסם היום הוא יתרות המט"ח של מדינת ישראל. החזיק בסוף חודש יולי ב76.38 מיליארד דולר, גידול של 267 מיליון דולר לעומת החודש הקודם. הסקטור הציבורי תרם לכך 1.1 מיליון דולר, והממשלה עוד 265 מיליון דולר. שיערוך היתרות הקיימות על פי השערים העדכניים קיזז כ-99 מיליון דולר מסכום זה.

משה שלום, ראש מחלקת המחקר ב-FXCM, אומר כי האופטימיות בשווקים עשויה לדחוף את הדולר כלפי מטה מול האירו. בזירה המקומית הדולר "משקף את הנעשה בחזית הגזרות הכלכליות בה ממשלת ישראל מנסה להשלים את הגירעון המקומי הגדל על מנת לגרום קורת רוח לחברות הדירוג הגלובליות". בניתוח לכיוון בטווח הקרוב שלום אומר, "שבירה של רמת 3.937 תכוון ל-3.905 ואחרי כן, כאמור 3.883. רק חזרה מעל 4 תשנה במקצת את המהלך של הטווח הקצר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה