חוק הרווחים הכלואים אושר בקריאה ראשונה; "רוה"מ ממלצר ארוחות"

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר בקריאה ראשונה את הצעת החוק המאפשרת לחברות לשלם מס בשיעורים מופחתים על הכנסות. 30 ח"כ תמכו בהצעת החוק בעוד ש-21 התנגדו
 |  (8)
שר האוצר, יובל שטייניץ (קרדיט: BizTV)
מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר בקריאה ראשונה את הצעת חוק "הרווחים הכלואים" המאפשרת לחברות לשלם מס בשיעורים מופחתים על הכנסות וזאת למשך שנה אחת מיום פרסומו של החוק המוצע.

30 ח"כ תמכו בהצעת החוק בעוד ש-21 ח"כ התנגדו. באוצר מעריכים כי הכנסות המדינה ממסים יגדל בכ-3 מיליארד שקל בשנה הקרובה בעקבות אישור החוק. יתר על כן, על פי נתוני רשות המסים ישנם 120 מילארד שקל בצורת רווחים כלואים בחברות הענק, להן ניתנו הטבות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון הישן.

החוק החדש, המהווה תיקון לחוק עידוד השקעות הון הישן, קובע כי חברות שקיבלו פטור מתשלום מס במסגרת החוק הישן כל עוד שמרו את הכספים בישראל ונמנעו מחלוקת (רווחים כלואים), יוכלו מעתה לשחרר את הרווחים הכלואים בתמורה לאחוזי מס מופחתים.

יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' (עבודה) אמרה במהלך הדיונים על החוק: "תגידו, אתם יצאתם מדעתכם? מוחלים על חובות ושומטים אותם רטרואקטיבית. זוהי הצעה לא חוקתית ולא חוקית. ח"כ דב חנין (חד"ש) הוסיף: "החוק הזה מלמד אותנו שדווקא יש ארוחות חינם, וראש הממשלה הוא המלצר".

שר האוצר יובל שטייניץ קרא בטרם הובא החוק להצבעה לשים סוף להסתה נגד אנשי האוצר. "די עם ההתקפות הפרועות הללו וההסתה הקיצונית נגד אנשי האוצר. ביקורת כן, אבל לא השתלחות שלוחת רסן בפקידי האוצר המסורים מאין כמותם לכלכלת ישראל ואזרחי ישראל."
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הכיצד? מה זה רווחים כלואים שלא שילמו מס עד כה?
  רחובות 06/08/2012 21:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש רווחים צריך לשלם עליהם אז איך זה שלא אכפו את החוק עד כה? מי יסביר לי?
  סגור
 • לרחובות
  רומאריו 06/08/2012 21:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מדובר בחברות מחו"ל שהיו להם רווחים והסגרים מיוחדים עם הממשלה כדי לעודד אותם לבוא ולהקים מפעלים בארץ בתנאי שאת הרווחים שלהם הם ישקיעו במפעלים בארץ מעין הוצאה לצורך הכנסה שפטורה ממס עכשיו שהם רוצים לחלק את הרווח, הם יצטרכו לשלם עליו מס החברות אומרות בצדק, שאם הן ישלמו מס גבוה, הן יעבירו את החברות לארץ אחרת שתיתן להן מס מופחת. במצב הכלכלי היום, מדינות כמו ספרד,יוון, איטליה, ארילאנד וכו... יתנו להן פטור ממס, רק שייצרו מקומות עבודה. אין מה לעשות, יש פה אפליה, אבל עדיף שהחברות ימשיכו ליצור פה מקומות עבודה וייצרו מס מופחת מאשר שישלמו פען אחת מס גבוה ויעזבו
  סגור
 • רומאריו - לא מדוייק (ל"ת)
  אבי 06/08/2012 21:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תקרא את "חוק עידוד השקעות" - הסבר בפנים
  אבי 06/08/2012 21:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלק מרווחי החברות התקבלו כפטורות ממס לשימוש החברה על מנת לגרום לה לצמיחה (עובדים, מכירות, שיווק וכ"ו). הצמיחה יצרה הרבה רווחים למדינה. על מנת להוציא את הרווחים האלה - צריך לשלם מס. בעבר מס מלא כעת מס מופחת. החברות יכולות לשמור את הרווחים הללו ולהשתמש בהם למשכורות עובדים ודברים אחרים. האוצר רוצה שישלמו מס עכשיו כי הוא צריך כסף.
  סגור
 • 4.
  ארץ חלם
  לימון סחוט 06/08/2012 21:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  השתגעתם??? מספיק עם ההתעלקות על השכירים!!! יוצא שמקבלים פרס על אי תשלום מס, לחברות לעצמאים רק מהשכירים אתם מוצצים את הדם!!!
  סגור
 • 3.
  שלי, זהבה ושלושת הדובים של חד"ש - פופוליזם - זה הייטק
  אבי 06/08/2012 20:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לא צריך הנחה על הכלואים, משתמשים בהם לספק עבודה לאנשים רבים וטובים ממכם. עד שביבי ושטייניץ, שהוא שר האוצר הגרוע שהיה לנו, ועל ביבי לא צריך להרחיב (הספינולוג), עושים משהו סביר, אתם מתלוננים?! הוא מייצר כסף למדינה, שהשתמשו בו לצמיחת המשק, יצירת מקומות עבודה וכן מס הכנסה וביטוח לאומי לעובדים! הכסף הזה ייצר הרבה יותר מההנחה שיקבלו עכשיו החברות. תחשבו לפני שאתם פותחים את הפה.
  סגור
 • 2.
  ושכול השאר יסבלו
  יש!!! עוד משקיעים 06/08/2012 20:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביבי אתה "מלך". עושה הכל בשביל לרצות את החברים שלו
  סגור
 • 1.
  וצעד אחורה; ביבי פוחד מהעשירים אז אחרי ששינה את...
  צעד אחד קדימה וצעד.. 06/08/2012 20:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מדרג המס הוא עושה צעד אחורה ועוזר לעשירים
  סגור