פינקו: "גב ים - נק' כניסה מעניינת ביותר כרגע כהשקעה לטווח ארוך"

כך אומר אנליסט הנדל"ן של IBI בתגובה לדוחות החברה. ליפמן: "לא יבוצעו שינויים בשליטה בגב ים; נראה דיבידנד של עד 150 מיליון שקל ב-Q3"
 | 
שרון שוופי
חברת גב ים -0.28% גב ים 176,900 -0.28% גב ים בסיס:177,400 פתיחה:175,500 גבוה:178,200 נמוך:175,500 תמורה:405,336 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מקבוצת IDB, פרסמה היום את דו"חותיה עבור הרבעון השני של 2012 עם גידול של 7% בהכנסות שהסתכמו ב-83.3 מיליון שקל.

אדר עציוני, הנדל"ן של מגדל שוקי הון מסביר כי "בנטרול השפעת מימושי נכסים מתחילת השנה, תוצאות טובות לגב ים ברבעון השני, אשר היו בהתאם לצפי המוקדם ברמת ה-NOI ומעל לצפי ברמת ה-FFO".

לדבריו, "החברה מציינת כי למגבלות החדשות על שליטה בחברות ציבוריות במבנה פירמדיאלי באמצעות הגבלת מספר שכבות הפירמידה, עלולות להיות השפעות מהותיות על החברה (ככל הנראה, רמז לצורך במכירת השליטה)."

"המשך אכלוסי שטחים בפארק גב ים צפון בהרצליה תרמו לשיפור בתוצאות", מסביר עציוני, "כאשר מימוש של מספר נכסים מתחילת השנה גרע מההכנסות ומה-NOI. מחירי השכירות והתפוסות ממשיכים לשמור על יציבות. בתחום המגורים, נרשם שיפור יפה במכירות בפרויקט בחיפה, אחרי שעד כה נמכרו כ-74% מהדירות בבניין הרביעי."

נעם פינקו, אנליסט הנדל"ן של פסגות, אומר כי גב ים פרסמה דוח סביר המצביע על המשך היציבות בפעילות. "מדובר באחת מהחברות הסולידיות בשוק כאשר היקף השערוכים הגבוה יצר שורה תחתונה חזקה. מחיר המניה ירד בחדות לאחרונה ולכן אנו חושבים כי נקודת הכניסה כרגע כהשקעה לטווח ארוך הינה מעניינת ביותר."

עוד מוסיף פינקו כי "שוק המשרדים נהיה קשה יותר (כפי שניתן לראות מהפרויקט בחולון), אולם ענף ההייטק, הענף המרכזי של החברה, ממשיך להתקדם בצורה יפה. החברה עשויה להימכר ומכירתה עשויה להציף ערך שכן היא תעשה במחיר גבוה משמעותית מהשוק. מטעמי שמרנות המלצתנו נשארת החזק במחיר יעד של 827 שקל, הגבוה ב-29% ממחיר המניה."

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של IBI, אומר כי "אי אפשר להתעלם מההתרחשויות בקבוצת אי.די.בי ומהלחץ העצום בה נמצאים קברניטיה לאור
הקריסה בתשואות אגרות החוב שלה. חטיבת הנדל"ן (החברה והחברה האם נכסים ובניין) מהווה להערכתנו את הרגל היציבה והנזילה בקבוצת אי.די.בי. לאור הרחשים בשוק לגבי מכירת השליטה בחברה, אנו לא מעריכים כי זו תתבצע, יותר סביר כי אם יבוצעו שינויים בשליטה הם יהיו בחברה האם
נכסים ובניין. בכל מקרה שינוי בעלות כזה או אחר ייטיב עם החברה ועם המנייה, שכן ההשתייכות לקבוצת איי.די.בי. מכבידה מאוד בימים אלו."

ליפמן מוסיף כי "אמנם האינסטינקט הראשוני שלנו הוא חשש מכך שינסו להעלות כסף מגב ים לאי.די.בי, אך העובדה כי אי.די.בי תוכל תיאורטית ליהנות רק מ- 40 אגורות מכל שקל כזה (בשל שרשור האחזקות) מחלישה
טענה זו, והבעיה של דסק"ש להעלות כסף לאי.די.בי מחלישה עוד טענה זו. אנו מעריכים כי לאחר תוצאות הרבעון השלישי, חברת האם נכסים ובניין תחזור לחלק דיבידנדים וכך גם גב ים תשלם שוב של עד 150 מיליון שקל. במידה והסכומים יהיו משמעותית גבוהים יותר נבחן שוב את המלצתנו
ואת ההשלכות על מינוף החברה". ב-IBI ממליצים על של 915 בהמלצת קנייה, 43% יותר ממחיר השוק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה