90% מהקרנות רשמו תשואה חיובית ביולי; איזו קרן מובילה עם 16%?

מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות מציג בסיכום חודש יולי עלייה בשיעור של כ-1.4%. איזו קרן רשמה מתחילת השנה תשואה חיובית בשיעור של 35.4%?
 | 
(צילום: Getty images Israel)
חודש יולי היה חודש טוב למשקיעים בקרנות הנאמנות. הרחק מעל כולם נהנו מתשואות חיוביות המשקיעים אשר בחרו לחשוף את כספם לקרנות אשר משקיעיות בסחורות בחו"ל ולקרנות המניתיות בחו"ל. מעל 90% מהקרנות רשמו תשואות חיוביות ביולי, כאשר מנגד, הקרנות שרשמו ירידות שערים היו שייכות ברובן לקבוצת קרנות מניות ת"א 75 ויתר.

מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות מציג בסיכום חודש יולי עלייה בשיעור של כ-1.4% ושובר בכך רצף שלילי של חודשיים. מתחילת השנה טיפס מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות בשיעור של כ-3%.

קבוצת הקרנות שהשיגה את התשואה הגבוהה ביותר ביולי היתה קבוצת קרנות אנרגיה וקומודטיס שזינקו בכ-9.5% וקרנות מניות אירופה שטיפסו בכ-7%. הקרן שרשמה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש יולי היא הקרן "כלל(4D)חשיפה לסחורות" שזינקה בכ-16.1%.

קרנות מניות בישראל התאפיינו במגמה חיובית ועלו בכ-1% בחודש יולי. הובילו קרנות מניות ת"א 25 שטיפסו בכ-3.5% וקרנות מניות ת"א 100 שעלו בכ-1.8% וקרנות גמישות שרשמו של כ-4.5%. לעומתן הכבידו הקרנות שמשקיעות במדד ת"א 75.

את התשואות הנמוכות ביותר ביולי רשמה קבוצת הקרנות המניותיות המשקיעות בתחום האנרגיה בארץ. הקרן שהניבה למשקיעים את התשואה הנמוכה ביותר החודש היתה "מגדל(B4) נבחרת אנרגיה" לאחר שרשמה ירידה של 7.2%.

מתחילת שנת 2012 מובילה את טבלת הקרנות שבלטו לטובה הקרן " כפליים" של מגדל שוקי הון, המשתייכת לקבוצת הקרנות הממונפות בסיכון גבוה, שרשמה תשואה חיובית של 35.4% בין ינואר לסוף יולי. רק ביולי זינקה התשואה בקרן זו ב-8% ותפסה רק את המקום העשירי. המשקיעים שהצליחו להתעלות מעל לקיפאון המדיני בין ישראל ותורכיה נהנו מתחילת השנה מתשואה של 34.9% מהשקעה בקרן "מגדל דיקלה תורכיה" המשתייכת לקבוצת הקרנות המשקיעות בשווקים המתעוררים ושדורגה במקום השני בתשואות מתחילת השנה.

קרנות בלטו החודש לטובה בכל הגזרות, בדגש על קרנות אג"ח כללי וקרנות אג"ח קונצרני שעלו בכ-2.3% כל אחת. מי שבלטו היו קרנות ה-HIGH YIELD שעלו בכ-3.5%. במיטב מציינים כי העליות בתשואות החזירו גם את הגיוסים בקרנות הקונצרניות שעמדו על כ-130 מיליון שקל ביולי, לעומת פדיון של כ-200 מיליון שקל ביוני.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה