אייכל: "תוכנית הקיצוצים תביא את הגירעון לרמה מתקבלת על הדעת"

הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות מיטב צופה שהגירעון ב-2012 יסתכם ב-3.4%. על כדאיות ההשקעה באג"ח הקונצרניות: "יש לנצל את רמות המחירים הנמוכות לשם הגברת החשיפה לאפיק"
 | 
רון אייכל
"בהנחה ולא תהיה הידרדרות מאקרו כלכלית נוספת, התוכנית הפיסקלית לצמצום הגירעון, הכוללות העלאת מיסים ישירים, תביא את הגירעון הממשלתי לרמה מתקבלת על הדעת" טוען רון אייכל, הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות מיטב בסקירת המאקרו השבועית שפורסמה היום (א'), לאחר שבשבוע הקודם הממשלה אישרה את מתווה העלאת המיסים.

לדברי אייכל "על רקע התגברות סימני הפגיעה של המשק (שוק העבודה, יצוא) חבילה זו פותחת את הדלת לתמיכה מוניטרית בדמות הפחתת נוספת באוקטובר ב-25 נ"ב, לכדי 2%". במיטב צופים כעת שרמת הגירעון של ישראל תגיע ב-2012 ל-3.4% מהתוצר ולכדי 3% מהתוצר בשנת 2013.

אייכל מתייחס בסקירה גם למגמה החיובית שחתמה את שבוע המסחר בשוק האג"ח, כאשר איגרות החוב הממשלתיות ממשיכות ברצף החיובי ואיגרות החוב הקונצרניות מצטרפות, לאחר שבשבוע הקודם הן איבדו ממחירן. לדבריו "התפתחויות אלו היו מעניינות הואיל והן התרחשו במקביל לעליית התשואות לפדיון ב-UST (אגרות האג"ח של ממשלת ארה"ב)".

אייכל מדגיש כי הפער בין ה-UST לעשר שנים לבין האיגרת המקומית לעשר הצטמצם לרמה של 237 נ"ב. בנוסף, מציין האנליסט את המרווח בין מדדי התל-בונד לאיגרות הממשלתיות המתאימות שהצטמצם במהלך השבוע משמעותית.

בהתייחסות ספציפית לאטרקטיביות של שוק האג"ח הקונצרני הוא אומר כי "באפיק הקונצרני יש לנצל את רמות המחירים הנמוכות לשם הגברת החשיפה לאפיק". תוך שהוא מציין את העליות שנרשמו במדדי התל בונד בשבוע החולף - "אולי על רקע שיפור איכות האגרות".

לדברי אייכל, "את החשיפה הזו יש לעשות באמצעות בחירה פרטנית של חברות. במיוחד, להעמיק החשיפה בחברות שמחיריהן נפגעו מהאירוע המערכתי והן לא קשורות לחברות האחזקה, תחום הסלולר או לענפים רגישים אחרים".

דגש נוסף ששם אייכל הוא על כך שבאפיק הקונצרני, יש להתמקד במח"מ קצר עד כ-4 שנים. ובנוסף הוא אומר "ישנה להערכתנו עדיפות לאיגרות חוב קונצרניות ברמות דירוג של '+A' וגם 'A', במח"מ של 5-4 שנים. איגרות אלו משלבות לדעתנו בצורה הטובה ביותר בין לסיכון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה