הזרים מימשו 180 מ' ד' באג"ח ביוני, 4.8 מיליארד ד' מתחילת השנה

בחודש יוני נרשמה ירידה בהיקף המימושים בהשוואה לחודשים אפריל ומאי. במקביל: המוסדיים המשיכו להסיט כספים לחו"ל והשקיעו 210 מיליון דולר
 | 
השקעות זרים
המשקיעים הזרים ממשיכים להקטין את חשיפתם לאיגרות החוב הממשלתיות במהלך חודש יוני, אם כי בשיעור נמוך יותר מהחודשים הקודמים, כך מעדכן היום . בחודש יוני מכרו תושבי החוץ כ-180 מיליוני דולרים באג"ח ממשלתיות וכ-70 מיליון דולר במק"מ.

מדובר בירידה בהיקף המימושים בהשוואה לאפריל ומאי אך עדיין מדובר ביציאת כספים. מתחילת השנה מימשו תושבי החוץ באפיקים אלו כ-4.8 מיליארדי דולרים. מנגד, באג"ח הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמה ביוני פעילות מאוזנת.

תושבי החוץ המשיכו להקטין את חשיפתם גם במניות הישראליות. סך המימושים בחודש יוני הסתכמו ב-120 מיליון דולר, זאת בהשוואה למימושים של 160 מיליון דולר בחודש מאי. מנגד, הזרים הגדילו בחודש יוני את חשיפתם למניות ישראליות בחו"ל בהיקף של כ-100 מיליון דולר.

סיכום של ההשקעות הישירות של הזרים בישראל מצביעה על כך שביוני בוצעו דרך המערכת הבנקאית השקעות בהיקף של 280 מיליון דולר. עיקר הפעילות התרכזה בענף הטכנולוגיה העילית (חברות הייטק).

במקביל לפעילות הוצאת הכספים מצד הזרים, המגמה של הסטת כספים של ישראליים לחו"ל נמשכה. סך ההשקעות של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל עמדה ביוני על 240 מיליוני דולר, מתוכם 210 מיליון דולר בוצעו על ידי גופים מוסדיים. סך ההשקעות הישירות של תושבי ישראל בחו"ל בחודש יוני הסתכם ב-350 מיליון דולר. עיקר הפעילות התרכזה בענף הפרמצבטיקה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה