גם בניכוי גורמים חד פעמיים: תוצאות לייבפרסון מפספסות את התחזיות

בניכוי ההוצאות, הרווח הנקי פרופורמה הסתכם ב-2 מיליון דולר או 3 סנט למניה. פער הארביטראז' הוא שלילי בשיעור של 11%. רמי רוזן מהראל מוריד המלצה למניה ל"תשואת שוק"
 | 
(יח"צ)
ספקית פתרונות התקשרות לייבפרסון +2.39% לייבפרסון 10,270 +2.39% לייבפרסון בסיס:10,030 פתיחה:10,200 גבוה:10,310 נמוך:10,200 תמורה:982,240 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה אתמול על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה מהן עולה כי החברה פספסה את התחזיות גם בלי התחשבות באירועים החד פעמיים לרבעון. בעקבות כך, מניית החברה ירדה במסחר ובמסחר המאוחר בארה"ב והבוקר הראל פיננסים מורידים את המלצתם למניה ל"תשואת שוק". מחיר המניה במסחר שלאחר שעות המסחר הרשמיות בנאסד"ק עומד על 16.9 דולר והוא נמוך ממחיר הסגירה בתל אביב בקרוב ל-11%.

בנוסף החברה מעדכנת תחזיותיה הפיננסיות הקודמות על מנת לשקף הוצאות חשבונאיות, משפטיות והוצאות הפחתה הנובעות ממיזוגים ורכישות, וכן הוצאות בגין התדיינות משפטית והתרחבות עסקית בינלאומית.

"רבעון עמוס"; הרווח הנקי הסתכם ב-0 סנט למניה

סך ההכנסות ברבעון השני היה 38.5 מיליון דולר, גידול של 21% לעומת הרבעון השני של 2011. ההכנסות מפעילות צרכנית ברבעון השני הסתכמו ב-4 מיליון דולר וההכנסות מפעילות עסקית הסתכמו ב- 34.5 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון השני של 2012 הסתכם ב-0.1 מיליון דולר או 0 סנט למניה. הרווח הושפע בעיקר מהוצאות חשבונאיות ומשפטיות הקשורות לרכישות והתדיינות משפטית. בניכוי ההוצאות, הרווח הנקי פרופורמה הסתכם ב-2 מיליון דולר או 3 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 2.2 מיליון דולר או 4 סנט למניה ברבעון המקביל ורווח נקי של 3.1 מיליון דולר או 6 סנט למניה ברבעון הראשון של 2012.

יתרת המזומנים של החברה בתאריך 30 ליוני, 2012 הסתכמה ב-100.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-107.9 מיליון דולר בתאריך 31 למרץ, 2012.

מנכ"ל החברה, רוברט לוקאסיו, התייחס לרבעון החברה: "היה זה רבעון עמוס מאוד בלייבפרסון. אירחנו שלושה כנסי לקוחות מוצלחים מאוד בשם Aspire בבריטניה, אוסטרליה וניו יורק. הכרזנו על שתי רכישות אשר יחזקו את טכנולוגיות הליבה ואת היצע המוצרים שלנו והמשכנו להוביל קדימה את אסטרטגית הפלטפורמה שלנו של הבאת כל יכולות המוצרים הנפרדים שלנו על Live Engage. כמו כן הרחבנו את מאגר הכשרונות שלנו – כל זאת בעוד אנחנו מתמקדים במטרות האסטרטגיות השנתיות שלנו".

מורידים המלצה בעקבות "שינויים בהרגלי הצמיחה"

רמי רוזן מיהר להגיב לדו"חות וכתב הבוקר: "התוצאות של לייבפרסון ברבעון השני, בניכוי גורמים חד פעמיים הקשורים לרכישות שהחברה ביצעה היו נמוכות מן התחזית שלנו. הצמיחה במחצית השניה של 2012 במה שקשור לרווחיות, תהיה נמוכה מתחזיות מוקדמות של החברה".

על רקע נתונים אלה, ולמרות מספר הישגים חיוביים שהושגו במהלך הרבעון בהראל מעדכנים את מודל הצמיחה כלפי מטה ומורידים את ההמלצה מ"תשואת יתר" ל"תשואת שוק" ומחיר היעד יורד מ-19 דולר ל-18 דולר.

לגבי מחיר היעד החדש נכתב שהמחיר "עדיין משקף מכפיל רווח גבוה האופייני לחברות צמיחה. בהתבסס על תחזית הרווח החדשה שלנו נגזר מכפיל רווח נקי לשנת 2013 של 40x. להערכתנו, מכפיל זה גבוה מתוואי הצמיחה של לייבפרסון, אך מגלם בתוכו פרמיית רכישה, אלמנט המאפיין לא מעט חברות בתחום ה-SaaS".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה