רווחי מגדל שוקי הון נחתכו לשליש; "נדרשת רגולציה מתקנת"

הכנסות מגדל שוקי הון הסתכמו ב-48 מ' ש' ברבעון לעומת 63 מ' ש' ברבעון המקביל. הרווח נחתך ל-3 מיליון ש'. רונן טורם ל-Bizportal: "נדרשת חקיקה מתקנת בעיקר בכל הנוגע לחברי בורסה שאינם בנקים"
 |  (3)
רונן טורם, צילום: סיון פרג', יח"צ
בית ההשקעות מגדל שוקי הון מציג את תוצאותיו לרבעון השני של השנה מהן עולה כי המצב בשוק ההון המקומי ובתוך כך הקיטון במחזורי המסחר, הרגולציה המכבידה וכן המצב הכלכלי בעולם נתנו את אותותיהם.

הכנסות מגדל שוקי הון הסתכמו ב-48 מיליון שקל ברבעון לעומת 63 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המגמה בולטת עוד יותר בשורה התחתונה, הרווח לפני מס עמד על 3 מיליון שקל לעומת 9 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות קרנות וניהול תיקים עמדו על 36 מיליון לעומת 46 מיליון רבעון מקביל אשתקד. הכנסות ברוקראז' ונלווים הסתכמו ב-15.1 מיליון שקל לעומת 14.5 ומיליון רבעון מקביל אשתקד.

היקף הנכסים גדל לכ-31 מיליארד שקל

במגדל נכנעו להלכי הרוח של ציבור המשקיעים שנטו להשקעות הבטוחות יותר בעלות פרופיל הסיכון הנמוך והחליטו במהלך אסטרטגי להקים אופרציה של קרנות סל מחקות שנותנו מענה לניהול השקעות פאסיבי. בתוך כך, חלק ניכר מהגיוסים במחצית הראשונה של השנה היו לאפיק קרנות ה-MTF, שנכון לעכשיו לא נגבים בהן דמי ניהול.

כתוצאה מכך, קטנו ההכנסות ברבעון זה אך היקף הנכסים גדל לכ-31 מיליארד שקל בחציון הראשון לעומת 29 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. נתח השוק של מגדל שוקי הון בקרנות הנאמנות עלה ל- 11% לעומת 8.9% בחציון המקביל אשתקד.

ברמת החציון הראשון, מגדל רשמה הכנסות של 103.6 מיליון שקל לעומת 130 מיליון שקל בחציון המקביל, ירידה של 20%. הרווח לפני מס עמד על 10.2 מיליון שקל לעומת 21.4 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הכנסות מדמי ניהול בחברת קרנות הנאמנות ובניהול התיקים הסתכמו ב-71.6 מיליון שקל בחציון הראשון של שנת 2012 לעומת כ- 96 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של 25%.

פני התעשייה השתנו

רונן טורם, מנכ"ל מגדל שוקי הון: "הירידות במחזורי המסחר ובהיקף הנכסים בתעשייה לצד השינויים הרגולטוריים, שינו בשנה האחרונה את פני התעשייה. בהתאם, החליטה מגדל שוקי הון, להשקיע במנועי צמיחה שיניבו פירות בשנים הקרובות. השקעה זו, בין השאר, משפיעה על הרווחים המידיים אך היא תולדה של ראייה ארוכת טווח של מפת השוק המשתנה ושל הרצון שלנו לתת מגוון רחב של מוצרים ושירותים ללקוחות".

האם הרגולציה הלכה רחוק מידי ולא בחן את ההשלכות על שוק ההון? "חלקים מסויימים מהרגולציה כבדים ומכבידים מידי וזה לא נכון למשק ולצרכן הסופי. נדרשת רגולציה מתקנת בחלקים של שוק ההון", אומר טורם ל-Bizportal. "נדרשת חקיקה מתקנת בעיקר בכל הנוגע לחברי בורסה שאינם בנקים שסובלים מהתערבות רגולטורית הן של האוצר והן של רשות ניירות ערך", הוסיף טורם.

במחצית השנייה של השנה - העמקת המשבר האירופאי

איך אתם רואים את המחצית השניה של 2012, מבחינת השווקים, המשבר באירופה? "גם במחצית השנייה ילווה אותנו הסיפור האירופי שעדיין רחוק מאוד מלהיגמר. צריך להבין שפיתרון המשבר איננו 'זבנג וגמרנו' ובינתיים המשבר רק מעמיק".

"עם זאת, חלק מהמשבר בעולם כבר מתומחר בשוקי המניות והאג"ח בארץ ובעולם. ישנם תמחורים מעניינים במניות ובפרט באג"ח קונצרניות בהן התשואה מספקת יחס סיכון סיכוי הולם להשקעה. לסיכום, יש היכן להשקיע גם כעת".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הם עדיין מרוויחים יותר מיד (ל"ת)
  שלמה 02/08/2012 20:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הרגולציה הרסה את שוק ההון! צריך לבטל ולפשט! (ל"ת)
  lepxii 02/08/2012 18:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  שקשוקה
  שוקי 02/08/2012 16:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמה ים הרוויח?
  סגור