מגדל ביטוח עברה להפסד של 98 מיליון שקל בגלל הפסדי שוק ורגולציה

התוצאות הרבעוניות נפגעו מהחלטת האוצר לשנות את אומדני תוחלת החיים בביטוחים. ההון העצמי הסתכם ב-4.47 מיליארד שקל
 |  (4)
יונל כהן
חברת מגדל דיווחה הבוקר על הפסד עמוק ברבעון השני של השנה. התוצאות נפגעו בין השאר מהפסדים בשוק ההון כמו גם מהשינויים הרגולטוריים שנקבעו על ידי משרד האוצר.

ההפסד הכולל של מגדל ביטוח ברבעון השני הסתכם ב-98 מיליארד שקל, זאת לעומת רווח כולל של כ-16 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בחרה מציינים שהתוצאות נפגעו בהיקף של כ-116 מיליון שקל מהשינוי באומדני תוחלת החיים המבוססים על טיוטת האוצר שפורסמה.

במחצית הראשונה הסתכם הרווח הכולל ב-81 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 93 מיליון שקל בכל המחצית הראשונה אשתקד. סך הנכסים המנוהלים של הקבוצה מסתכמים כעת בכ-147 מיליארד שקל כשחלה עלייה של 7% בעתודות חוזי ביטוח תלויי וגידול של 15% בסך הנכסים שמנוהלים בקרנות הפנסיה. ההון העצמי של הקבוצה מסתכם ב-4.47 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  העובד והמנהל
  ירחמיאל 02/08/2012 10:43
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בתור מישהו ששומע את יו"ר הדירקטוריון וגם את המנכ"ל בסקירות שנתיות ולפני שמאושרת סופית עסקת המכירה לאליהו, אין מה להגיד. כאשר ישנם רווחים אז זה בגלל ניהול מזהיר, קריאת וראיית שוק, ניהול סיכונים פיננסי ומה לא. בחלוקת בונוסים עניי מנהליך קודמים. חלוקת בונוסים שערוריתית. כאשר יש הפסדים אז תמיד יש הסברים וניתוחים של מה שהיה ואיך קרה, ותמיד צריך לעבוד יותר קשה ולקוות לעתיד טוב יותר. ואז אין בונוסים לעובדים כי עניי מנהליך קודמים. על תוספות שכר אין מה לדבר. כבר שנים. ועכשיו לפני המכירה לאליהו, המנהלים קצת חוששים, האדמה רועדת, בניין המשרדים המפואר זז, השטיח מחליק והכסא לא יציב. אבל איכשהוא תמיד העובדים ישלמו את המחיר בקיצוצים, בפיטורים, בשינוי סעיפי חוזה עבודה, בעצירת בונוסים, אי תוספות שכר, ובעוד עבודה קשה. שלפחות יחסכו מאיתנו את כל ההסברים המלומדים והתוכניות הפלצניות שלהם. כי בשורה התחתונה מסתבר שהם סתם אנשים קטנים. וכשאנשים קטנים יוצרים צל גדול סימן שהשמש שוקעת.
  סגור
 • 3.
  מגדל בבל מי שעושק סופו להיתמוטט ולהימחק (ל"ת)
  בנטוב 02/08/2012 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מגדל עברה להפסד בגלל ניהול גרוע!
  אביב המבין 02/08/2012 10:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כאשר מנהלים טוענים שהרווחים הם בזכות הניהול המדהים שלהם, אזי גם ההפסדים הם בזכות הניהול הביזיוני שלהם. להאשים את הרגולציה זה חוצפה. היא לא בא בהפתעה. היא מדשדשת שנים עד להחלטה. מה מנע מהמנהל המוכשר להערך לשינו מראש כדי שלא יהיו הפסדים. הרי בשביל זה הם מנהלים וכל הדיונים והמסעדות והפינוקים. הם לא מחתמים לקוח לקוח, נכון?! לפני שבוע אותה רגולציה שיחררה לחברות הביטוח מיליאר לשנה רווח ע"י שינוי העתודות לתביעות. האם ברבעונים הקרובים נראה הגדרה הקווח גם בזכות הרגולציה או בזכות הניהול המדהים של המנכ"ל. בונוס, בונוס, בונוס. וביזפורטל. קצת הגהה. 200 מילה ו5-6 טעיות.
  סגור
 • 1.
  ממש לרחם על המסכנים הגנבים האלה (ל"ת)
  אנונימי 02/08/2012 09:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור