דרך האקדמיה למסחר מבית ברק קפיטל

האקדמיה מציגה מיון קפדני, מערכת סימולאטור ייחודית, צוות מאמנים מיומן, דגש על התרגול המעשי, תעודת הערכה שגם מציינת 'אם אתה מתאים לסחור בשוק ההון, כדי שלא תפסיד את הכסף שלך או של האחרים'. צבי אביר
| (1)
הדרך לשוק ההון עוברת
האם אתם מחפשים קריירה כסוחרים מקצועיים בשוק ההון? ואולי אתם פנסיונרים, שיש לכם זמן וכסף, ורוצים להיכנס לעולם הזה בצורה רצינית? או אולי נשים המבקשות לשלב בין התחום הזה לבין המשפחה?
לכל אלה בדיוק פונה האקדמיה הייחודית והמרשימה של ברק קפיטל מהמשרדים שלה ברחוב המלאכה 3 בת"א. לתלמידים מצפה אולם ענק עם 35 עמדות מחשב, בו מותקנת מערכת סימולאטור המסחר הייחודית והמתקדמת בישראל, יחד עם 21 מסכי ענק התלויים על הקיר, המעבירים מידע אינפורמטיבי לצד פלטפורמת מסחר ומערכות תומכות החלטה.
ברק קפיטל היא קבוצת עילית למסחר בשוק ההון, בעלת מוניטין בארץ ובחו"ל. עיקר הפעילות שלה מתרכז בתחום הנוסטרו-מסחר באמצעות הון עצמי, לצד תחומים נוספים, כחיתום, פיתוח תוכנות למסחר אוטומטי ועשיית שוק.
"לא צריך להיות מדען טילים או להיות אינשטיין. כמו שאנשים לומדים רפואה, משפטים, אפשר גם ללמוד להיות סוחר מקצועי בשוק ההון", אומר יניב דניאלי, מנהל האקדמיה למסחר מבית ברק קפיטל.

באקדמיה מקפידים לגבי קבלת התלמידים. דניאלי, לו יש וותק של כ-20 שנה בשוק ההון, בניהול כספים מסורתי ומומחיות בהשקעות אלטרנטיביות, מציין כי: "כשאנשים באים לפה, הם עוברים תהליך של מיון והתאמה, שמטרתו אבחון ראשוני של התאמת המועמד לתחום המסחר בשוק ההון. לא כל אחד מתקבל באופן אוטומטי לאקדמיה למסחר מבית ברק קפיטל. תוצר נלווה של תהליכי המיון וההתאמה הוא היכולת לשייך תלמידים לקבוצות הומוגניות, דבר המייעל את תהליך הלימוד".
לדניאלי חשוב להדגיש כי: "אנו דואגים להבהיר כבר בתחילת התהליך, שאנחנו לא מוכרים חלומות ואין לנו מטה קסמים, וחשוב לנו שתלמידינו לא ישלו עצמם ויבינו שללא מחויבות לתהליך והשקעה מצידם, הם לא יצליחו להגיע להישגים. אנו, כמובן, לא מבטיחים הצלחה, אבל מנגד מתחייבים לספק ברמה הגבוהה ביותר את הכלים לאלה המעוניינים להיכנס לעולם המסחר".
באקדמיה למסחר מציעים מספר הכשרות:
תכנית להכשרה וזיהוי סוחרים פוטנציאלים
מסלול הכשרה למסחר מתקדם באופציות
מסלול הכשרה למסחר בתעודות סל
מסלול הכשרה למסחר בבורסה האמריקאית
המסלול לאבחון והערכת סוחרים.
תכניות הלימודים של ברק קפיטל מתאימות גם לאנשים, שמגיעים לעולם המסחר ללא ידע מוקדם. דניאלי מספר כי: "בנינו את תכניות הלימודים באופן כזה שהן יתאימו לכולם".

איך תכנית בנויה ומי מעביר אותה?
"תכניות ההכשרה ממוקדות מטרה במובן שהן כוללות רק ידע, שהופך לכלי יישומי, ואין תיאורטיקנים בתהליך. כל מי שמלווה את התהליך בפועל הינם סוחרים מקצועיים וותיקים. אחרי קבלת הידע הפרונטאלי, התלמידים מגיעים לחלק המעשי, שמבוסס על הטכנולוגיות, שפותחו בחברת ברק קפיטל לצרכיה במשך שנים ובהשקעה של הון רב. הסבנו ושדרגנו את הטכנולוגיה הזו לצרכי האקדמיה. היא מאפשרת לתלמידים ליישם את הנלמד לתוך מסחר בזמן אמת, בליווי ופיקוח של מאמני מסחר מקצועיים ומנוסים. השילוב של ידע, ניסיון, תובנות ושימוש בטכנולוגיה פורצת דרך, באמצעות תהליך ייחודי וחסר תקדים, מאפשר לנו להכשיר, לאבחן ולשפר את התלמידים תוך כדי תנועה".
התלמידים עוברים את האימון על מערכת הסימולטור הייחודית, עליה מספר, גיא ברנד, השותף באקדמיה של ברק קפיטל ובעל ניסיון רב בתחום: "התלמידים מתחברים למערכת המסחר בזמן אמת, המאפשרת העברת פקודות לבורסה ומשקפת את ביצועי המסחר ומאפייניו. נתוני המסחר מוזנים אוטומטית למערכת הבקרה וניהול הסיכונים וזו מתעדת ומנתחת אותם עפ"י קריטריונים כמותיים של רווח וסיכון. בנוסף, ביכולתה של המערכת לאפיין פעולות מסחר, כגון: היכולת של התלמידים לקחת רווחים או לחתוך הפסדים, ולהתריע על דברים חריגים, כמו פקודות ו/או תנודות חריגות ועוד".
על התהליך מבחינת המאמנים האישיים, שעוקבים אחרי ביצועי התלמידים, מציין דניאלי כי: "המאמנים בוחנים איכותית את התלמידים בהיבטים, כגון: הצד המנטלי, היכולת להניע תהליכים של שיפור עצמי והיכולת לזהות הזדמנויות מסחר. אבחון הפוטנציאל מתבצע על סמך שילוב בין המדדים האיכותיים והכמותיים".
בסיום הלימודים מעניקים לבוגרי האקדמיה למסחר מבית ברק קפיטל דיאגנוזה לגבי היכולות שלהם להשתלב בתחום. גיא ברנד מציין: "התעודה שהבוגר מקבל מפרטת את התכנים שנלמדו, ביצועי המסחר (TRACK RECORD) של התלמיד ומימד של אבחון הפוטנציאל. יש כאלה שאנחנו בהחלט אומרים להם, שעדיף שלא יסחרו בכספים שלהם או של מישהו אחר, שזה לא פחות חשוב מלתת כלים להצלחה. מנגד, יש תלמידים שנאמר להם כי יש להם כישרון עצמי ויכולת להשתלב בבתי השקעות במגוון תפקידים: סוחרי נוסטרו, עושי שוק של תעודות סל, דסקים של מט"ח ועוד. יש דרישה לאנשים מקצועיים בתחומי המסחר של שוק ההון. המותג של ברק קפיטל בהחלט פותח דלתות בשוק".
יש לציין כי עד כה השתלבו מספר בוגרים של האקדמיה למסחר בחברת ברק קפיטל עצמה, וקיימים תלמידים נוספים הנמצאים תחת מעקב של אנשי החברה.

בשוק קיימים עוד כל מיני בתי ספר ללימודי שוק ההון. למה לבחור בברק קפיטל ולא בגופים אחרים?
ברנד בלי היסוס ובביטחון רב: "אין לנו מתחרים. בתי הספר לשוק ההון והקורסים הקיימים כיום הם קורסים, שמעבירים מידע וידע בנושאים שונים, אך לא מלמדים מקצוע, שניתן לעסוק בו מיד עם סיום הלימודים. באקדמיה של ברק קפיטל לומדים באופן מערכתי ושיטתי מקצוע ברמות הכי גבוהות ובשלים לצאת לעבוד בתחום מייד עם סיום תהליך ההכשרה. האקדמיה נותנת ביטוי למקצועיות ומקנה כלים למי שרוצה לעסוק בתחום".


לפרטים נוספים לחץ כאן
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  משרדי הייטק שמשכיר ברק דניאלי ללימודים פרטיים
  ניצן כהן 26/08/2012 21:41
  הגב לתגובה זו
  0 3
  רציתי לשאול האם המבנים שמושכרים ברשפון עלידי ברק דניאלי ללימודים פרטיים בתחום ההיטק מוכרים וידועים? עד כמה המקומות האלו באמת נחשבים? מה הם אותם לימודים פרטיים? ולמה הכל מתנהל שם עם וועדות קבלה? מי אותו ברק דניאלי שחושב שנכון ורצוי לעשות סלקצייה בנוגע לאותם תלמידים? האם זה מותר? תודה ניצן
  סגור