מריל לינץ': הריבית בישראל תרד 0.25% באוגוסט; תחזית הצמיחה הופחתה

במריל לינץ' חותכים גם את תחזית הצמיחה של ישראל לשנים 2012 ו-2013 ל-2.7% ו-3% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3% ו-3.3% בהתאמה. "הפיחות בשקל ימשך בחודשים הבאים"
 | 
המשבר העולמי גובה מחיר
"ישראל - ריצה בקו ישר לקראת עוד הקלות של ", זו הכותרת שנתן הכלכלנית מאי דואן ממריל לינץ' במסגרת ההתייחסות לישראל בסקירת השווקים ב-EEMEA (מזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה) והעריכה כי הפחתת בשיעור של 0.25% ל-2% תתרחש כבר באוגוסט. לדבריה "המשבר הגלובלי גובה מחיר נוסף מהכלכלה הישראלית".

במריל לינץ' חתכו גם את תחזית הצמיחה של ישראל לשנים 2012 ו-2013 ל-2.7% ו-3% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3% ו-3.3% בהתאמה, זאת על רקע "אכזבה מנתוני היצוא והידרדרות נוספת בתחזית הגלובלית". התחזית החדשה של מריל לינץ' לצמיחת התמ"ג הישראלי דומה לצמיחה שהציג המשק הישראלי בנתוני התמ"ג הסופיים לרבעון הראשון שפורסמו על ידי הלמ"ס לפני כשבועיים.

להערכת מריל לינץ' "הפיחות של השקל יכול לקזז רק באופן חלקי את ההאטה בביקושים המקומיים, יחד עם הקיצוצים בתקציב הממשלה. התחזקות זו תוביל לדעתינו להפחתה נוספת של 25 נקודות בסיס בריבית בנק ישראל כבר באוגוסט. סביר להניח שלחצי הפיחות ימשכו בחודשים הבאים על רקע הצפי להפחתת הריבית, חוסר הוודאות בזירה הפוליטית המקומית ועלייה בסיכונים הגיאופוליטיים. ועדיין, גם שערי מט"ח נמוכים יותר עם תנאים מוניטריים מצמצמים יחסית מותירים מקום לעוד הפחתה של הריבית" טוענים במריל לינץ' היום.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה