קונצנזוס השוק הוא שהריבית תיוותר ללא שינוי; "לא נראה העלאה גם ב-2013"

צפי השוק הוא כי ריבית חודש אוגוסט תשאר ברמתה הנוכחית ב-2.25% לאחר הורדת 25 נ"ב בחודש שעבר. דודי רזניק מלאומי שוקי הון: "סביבת הריבית תומכת בהחזקת מח"מ בינוני של כ-5 שנים"
 | 
סטנלי פישר (קרדיט: Getty images Israel)
יכריז מחר (ב') ב-17:30 אחר הצהריים על גובה הריבית במשק לחודש אוגוסט והכלכלנים מעריכים כי לא נראה בהחלטת הריבית הקרובה שינוי בשיעור הריבית. קונצנזוס השוק הוא להותרת הריבית על כנה ברמה של 2.25% לאחר שב"י חתך 25 נ"ב עוד בחודש שעבר.

"בנק ישראל, ככל הנראה, יסתפק בהורדת ריבית אחת נוספת עד סוף השנה", כותב דודי רזניק, מנהל תחום מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון במסגרת הסקירה שבועית של התפתחויות מאקרו כלכליות והשוק הסולידי של חדר עסקות ני"ע ישראליים.

"סביבת הריבית צפויה להישאר נמוכה, ככל הנראה לאורך כל שנת 2013 ותומכת בהחזקת בינוני של כ-5 שנים. אנו סבורים כי סביבת האינפלציה צפויה להישאר נמוכה בתקופה הקרובה, ולפיכך נראה כי יש מקום לירידת הציפיות האינפלציוניות בעיקר בטווח של 2- 5 שנים", כותבים עוד בלאומי שוקי הון וממשיכים לתת עדיפות להשקעה בשקלים הלא צמודים, בעיקר בחלק הקצר בינוני של העקום.

"בחלק הקצר של העקום תשואות המק"מ מגלמות 2 הורדות ריבית בשנה הקרובה. להערכתנו יש מקום למכור ולעבור למזומן או לעבור לאג"ח בינוני במח"מ של 3 – 4 שנים, גם האפשרות של השקעה בריבית משתנה סבירה, אם כי מומלצת בעיקר דרך קונצרני בדירוג גבוה", כך לדברי רזניק.

לגבי התחזקות הדולר, סבור רזניק כי הגורמים לפיחות השקל עדיין כאן: פער הריביות מול חו"ל הצטמצם וצפוי להצטמצם עוד יותר, הגירעון התקציבי, היציאה המאסיבית של זרים משוק האג"ח ושוק המק"מ, התחזקות הדולר בעולם כולו וגם המצב הגיאופוליטי מחזקים עוד יותר את המגמה.

לאור זאת, המלצה להחזקה דולרית בתיקים נמשכת אם כי "לאור העלייה החדה בשער הדולר ביחס לשקל בתקופה האחרונה, יש לצפות לתיקון מסוים לפני מהלך נוסף של היחלשות השקל לכיוון רמות של 4.10 - 4.15 שקל לדולר", נכתב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה