הבנקים נגד דו"ח זקן: "התוצאות ייפגעו, מדובר בשינוי כללי המשחק"

מסקנות הביניים של וועדת זקן שפורסמו הבוקר מעלות הביאו לתגובה חריפה מצד אגוד הבנקים. לדבריהם: "מסקנות הוועדה מאוששות את הטענה שמחירי השירותים שמשלמים משקי הבית אינם גבוהים"
 |  (1)
מסירים את הכפפות
אגוד הבנקים מגיב היום לדו"ח הביניים של ועדת זקן לבדיקת התחרותיות בבנקים ומזהירים מפגיעה בתוצאות הכספיות של הבנקים. "מדובר בסדרת המלצות בעלות השפעה רחבת היקף אשר מהווה שינוי משמעותי של כללי המשחק", כותבים באגוד.

באגוד הבנקים תוקפים את המלצות הועדה ומסירים את הכפפות בהמלצות הועדה: "תמוה מדוע בוחר המפקח על הבנקים להכות בידו האחת באופן כה נוקשה בהכנסות הבנקים, בה בשעה שבידו האחרת הוא כופה עליהם מהלכים נרחבים להגדלת ההון".

המלצות ועדת זקן שפורסמו היום קבעו מספר תקנות שמטרתן לחזק את הכוח הפיננסי של משקי הבית והעסקים הקטנים לצד הגדלת נגישותם לאשראי. כמו כן ההמלצות מציעות דרכים לגיוון אפשרויות הבחירה בין מוצרים בנקאיים, ולהוזלת השירות ושיפורו.

באגוד הבנקים מציינים כי מסקנות ועדת זקן מאששות את הטענות שהועלו בעבר על כך שמחירי השירותים הבנקאיים שמשלמים משקי הבית בישראל אינם גבוהים ושכוח השוק המופעל על משקי הבית בישראל נמצא בירידה בשנים האחרונות.

עם זאת, באגוד בנקים מציינים שריבוי הרפורמות שבוצעו בשנים האחרונות במערכת הבנקאות חייב לקחת בחשבון את הסביבה העולמית הקשה והמורכבת שבה פועל המשק הישראלי. באגוד הבנקים מזכירים שמאז 2008 התמוטטו למעלה מ-400 בנקים בארה"ב, ממשלות מזרימות כספים לבנקים כדי למנוע התמוטטותם של בנקים נוספים, זאת בשעה שהבנקים בישראל מפגינים חוסן ויציבות שזכו להערכת עולמית ללא פגיעה בציבור הרחב.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  להוציא את הרגולטורים למיניהם לחופשה של שנתיים
  משקיף מהצד והמום 16/07/2012 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו כבר ברור הם עובדים כדי לספק את הציבור.כל דבר יש לעשות בהדרגתיות
  סגור