פסגות מקים מחלקת מעורבות מוסדית במסגרת ארגון מחדש במערכי המחקר

המחלקה תפעל ליישום עקרונות ההשקעה בחברות, תבצע פעולות רציפות ואקטיביות ותשתמש בכל האמצעים שברשותה להבטחת זכויות לקוחות פסגות
 | 
חגי בדש
בית ההשקעות פסגות מארגן מחדש את יחידות מחקר נכסי הלקוחות (סחיר ולא סחיר), כחלק מהשינוי הארגוני שמטרתו לעבור למבנה של ארגון ממוקד לקוח. במסגרת זו תוקם "מחלקת מעורבות מוסדית", שמטרתה לפעול למקסום זכויות לקוחותיו.

מחלקת מעורבות מוסדית תפעל ליישום עקרונות ההשקעה של פסגות בחברות ותבצע פעולות אקטיביות מולן, במטרה להבטיח את זכויות העמיתים והלקוחות בכל תקופת ההשקעה.

המחלקה תאגד תחתיה את הפעילות הקיימת של פסגות בתחום הובלת הסדרי חוב, ניתוח פנימי והמלצות לאופן הצבעה באסיפות כלליות, אישור עסקאות בעלי עניין, מינוי דירקטורים, וכן שכר ודיבידנדים. בנוסף, תבצע המחלקה בקרה על ממשל תאגידי תקין של החברות בהן משקיע בית ההשקעות.
כמו כן, בדומה למגמה של הבנקים וגופי ההשקעות הגדולים והמובילים בעולם, תקבע ותיישם המחלקה החדשה את עקרונות פסגות בנושא "השקעות אחראיות" (Responsible Investments), זאת בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים של ממשל תאגידי ואחריות חברתית וציבורית.

לדברי חגי בדש, מנכ"ל פסגות: "ארגון יחידות מחקר נכסי לקוחות, והקמת מחלקת מעורבות מוסדית, נעשו לאור ההתפתחויות בכלכלה המקומית והעולמית, והעלייה בהיקף גיוסי החוב. אנו רואים חשיבות רבה למעורבות מקצועית ורציפה של פסגות בהתנהלות החברות בהן אנו משקיעים כחלק מהמחויבות והאחריות בהבטחת זכויות לקוחותינו".

במסגרת השינוי הארגוני תאורגן מחדש יחידת מחקר נכסי לקוחות אשר תפוצל לשני מערכים - מערך מחקר סחיר בראשות איילת ניר, ומערך מחקר לא סחיר אשר תוכפף לשלומי ברכה, שעתיד להתמנות למנכ"ל פסגות גמל ופנסיה. מערך המחקר הסחיר יכלול את התחומים: מאקרו, חו"ל, מניות ישראל, קונצרניות ואת המחלקה החדשה למעורבות מוסדית. מערך המחקר הלא סחיר יכלול שלוש מחלקות מחקר בתחום הנדל"ן, נכסים אלטרנטיביים ואשראי לא סחיר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה