מדד מנהלי רכש ירד ל-47.8 נק' ומצביע על התכווצות התעשייה ביוני

כלכלני הפועלים: "רכיב הביקושים המקומיים נותר זה החודש השביעי מתחת לרמת ה- 50 נקודות". גם בארה"ב ובעולם נרשמה ירידה מהותית בפעילות
 | 
מדשדשים
מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים לחודש יוני הצביע על התכווצות בפעילות התעשייתית בישראל וירד ב-3.2 נק' לרמה של 47.8 נק'. המדד שב מתחת לרמת ה-50 נק' אשר מהווה רף בין צמיחה להתכווצות.

בחודשיים האחרונים היה המדד מעל ל-50. "הביקושים לייצוא, רכיב התעסוקה ומחירי חומרי הגלם שינו כיוון החוד ועברו להתכווצות", נכתב בדו"ח המדד, "רכיב הביקושים המקומיים נותר זה החודש השביעי מתחת לרמת ה- 50 נקודות".

בבנק מציינים שהמדד החודש מתאים למגמה העולמית. "מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, ירד בחודש יוני לרמתו הנמוכה בשלושת השנים האחרונות – 48.9 נקודות". גם בארה"ב נרשמה התכווצות לאחר 34 חודשים של התרחבות.

הכלכלנים מסבירים, "רכיב הביקושים המקומיים נמצא תקופה ארוכה יחסית במגמת התכווצות, נתון העולה בקנה אחד עם אינדיקטורים אחרים לצריכה, כמו הפדיון בענפי המסחר והשירותים, שאינו עולה מזה כשנה. אנו מעריכים כי המצב בעולם נותן את אותותיו על המשק המקומי, וקצב הצמיחה של המשק המשיך להאט גם ברבעון השני של השנה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה