איזיצ'יפ איבדה חמישית משוויה תוך מספר ימים; באופנהיימר חתכו תחזיות

מניית איזיצ'יפ מאבדת היום 4% וצונחת לשפל של חמישה חודשים בצל החולשה המתהווה בשוק הטלקום העולמי לו מספקת החברה מוצרים
 | 
שוק הטלקום כמרקחה
חודש בלבד חלף מאז נכנסה {איזיצ'יפ} למדד המעו"ף היוקרתי, אך בימים האחרונים נראה שמשהו לא טוב עובר על החברה. המניה שנסחרה סביב רמה של 40 דולר למניה, איבדה בימים האחרונים כ-20% מערכה והיא נסחרת סביב רמה של 32 דולר בלבד.

איזיצ'יפ המנוהלת על ידי אלי פרוכטר עוסקת בפיתוח מעבדי רשת להעברת נתונים במהירות גבוהה. איזיצ'יפ מפתחת את המעבדים שלה עבור נתבים גדולים המותקנים במרכזיות של ספקיות שירותי תקשורת. הלקוח המרכזי של החברה הוא סיסקו אשר תורם כמחצית מההכנסות.

Getty images Israel
Getty images Israel


ככל הנראה, הצניחה במניית החברה נובעת מהחולשה המתהווה בשוק הטלקום. חברות התקשורת מקטינות את התקציבים, דבר אשר גורם להפחתת ההזמנות מיצרניות ציוד התקשורת. כפועל יוצא גם חברת איזיצ'יפ עלולה להיפגע.

החשש של המשקיעים נובע מהתחזיות שתספק איזיצ'יפ לרבעון השלישי של השנה במסגרת הדוחות הרבעוניים. בבית ההשקעות אופנהיימר עדכנו בסוף השבוע את התחזיות שלהם לחברה כלפי מטה וצופים שברבעון השלישי המכירות יגדלו ב-8% בלבד, פחות מאשר האומדן הקודם שעמד על 18%.

איזיצ'יפ מפתחת מספר סוגים של מעבדים והיא עומדת בחזית הטכנולוגיה. עם זאת, החברה תלויה במספר מצומצם של לקוחות, דבר אשר יוצר תנודתיות רבה במכירות. כך למשל, בשנים האחרונות אירעו מספר מקרים שבהם הלקוחות הגדולים החליטו להקטין את רמות המלאי אצלם, דבר שהוביל לאובדן מכירות ברבעון שלאחר מכן.

באופנהיימר מאמינים שאיזיצ'יפ תעמוד בתחזיות שסיפקה לרבעון השני אך מורידים את תחזית הרווח למניה לרמה של 26 סנט (רווח של 7.6 מיליון דולר). בהמשך השנה, צפוי המעבד של החברה להגדיל את המכירות של איזיצ'יפ ולסייע בצמיחת הרווח הנקי.

באופנהיימר מאוד אוהבים את הסיפור שעומד מאחורי איזיצ'יפ אך המלצתם למניה נותרה ''. בהסתכלות קדימה מעריכים האנליסטים כי החולשה במניית החברה - זמנית, והלקוחות החדשים שגייסה החברה (אריקסון, חוואווי הסינית ועוד) יסייעו לה בהמשך להציג צמיחה במכירות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה