למרות הירידה בפירות והירקות: מדד המחירים לצרכן צפוי לעלות ב-0.1%

כך לפי קונצנזוס הכלכלנים. בכלל פיננסים צפוים הפחתת ריבית נוספת עוד השנה אך "במידה והמגמה האחרונה של עליית מחירי הסחורות והחלשות השקל תמשך אנו נעדכן את תחזיותינו לריבית לאי שינוי", נכתב
 |  (1)
משלמים קצת יותר
לחודש יוני צפוי להתפרסם היום (א') ה-15 ליולי ב-18:30. ההערכה הממוצעת של תשעה כלכלנים בסקר בלומברג היא לעלייה של 0.1% כאשר ההערכות נעות בין עלייה של 0.2% לקריאה ללא שינוי.

אמיר כהנוביץ', כלכלן ראשי של כלל פיננסים, מעריך כי מדד יוני יוותר ללא שינוי 0.0% כאשר ירידת מחירים משמעותית צפויה בירקות ופירות. ירידות נוספות צפויות בדלק ובשירותי תקשורת לאור התגברות התחרות בענף הסלולר, ומנגד, בסעיף הדיור- צפויה עלייה בקצב יציב של כחצי אחוז, בהנעלה – עליה עונתית משמעותית לאחר עליה מתונה מאד בחודש מאי ובאינטרנט – הגורם שמשפיע הוא שבזק מייקרת תעריפים, כך לפי כלל פיננסים.

תחזית האינפלציה של בית ההשקעות ל-12 חודשים עודכנה כלפי מטה מ-1.9% ל-1.8%, על רקע צמצום התוכנית להעלאות מיסים, תחרות גוברת בענף הרכב ותקשורת הסלולר והאטת קצב עליית המחירים בסעיף הדיור(שכירות). "תחזיות אלה איפשרו, בדומה לציפיות, את הפחתת בחודש יולי ברבע אחוז לרמה של 2.25%", נכתב.

עם זאת, מצויין כי בשבוע האחרון נרשם זינוק חד במחירי הסחורות במונחים שקליים - 7%, הן בשל עליית מחיריהם העולמיים והן בשל החלשות השקל. "נכון להיום אנו עדיין מצפים לראות הפחתת ריבית נוספת של בנק ישראל עוד השנה, אך במידה והמגמה האחרונה של עליית מחירי הסחורות והחלשות השקל תמשך אנו נעדכן את תחזיותינו לריבית לאי שינוי", כותב כהנוביץ'.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אם הכלכלנים אומרים 0.1+ סביר כי הממד יעלה 0.3
  חי במינוס 15/07/2012 13:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  או יירד 0.2. העיקר לא לפגוע בריבית שגובים הבנקים. ממילחא אין תןספת יוקר.
  סגור