מעלות העלתה את דירוג החוב של נצבא ואירפורט סיטי בדרגה אחת

אירפורט סיטי המחזיקה ב-57% ממניות נצבא הצליחה בשנה החולפת להקטין את רמת המינוף לצד שיפור בפרופיל הפיננסי בשתי החברות
 | 
צמיחה איטית
בשעה ששוק האג"ח מתמודד עם הסדרי חוב הולכים ומתרחבים, יש חברות שמצליחות לעבור את המשבר בשלום ואף ליהנות מהעלאת דירוג. סוכנות הדירוג S&P מעלות העלתה היום (ה') את דירוג החוב של חברת {נצבא} ושל חברת האם ארפורט סיטי -0.02% ארפורט סיטי 5,152 -0.02% ארפורט סיטי בסיס:5,153 פתיחה:5,153 גבוה:5,159 נמוך:5,110 תמורה:27,812,643 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בדרגה אחת כל אחת.

נצבא פועלת בתחום הנדל"ן מניב שבבעלותה נכסים מניבים בשווי של 5.3 מיליארד שקל המייצרים הכנסות שנתיות של כ-400 מיליון שקל. במעלות העלו דירוג החוב של החברה לדרגה (AA-), דירוג אשר נחשב גבוה בשוק האג"ח המקומי.

במעלות מסבירים כי בשנים האחרונות ואף בשנה החולפת חל שיפור מתמשך ומשמעותי בפרופיל הפיננסי של החברה. להערכת כלכלני מעלות החברה תמשיך לשמור על פרופיל פיננסי שמרני על אף הפרוייקטים היזמיים המשמעותיים המתוכננים בשנים הקרובות.

כלכלני מעלות מציינים כי לדברי הנהלת החברה בכוונתם להוציא לפועל מספר מצומצם של פרוייקטים. אחד הפרוייקטים היזמיים הוא פרוייקט 'קסם' הכולל שטחים למגורים אשר בחברה פועלים למכירתם. סך ההשקעות המתוכננות בפרוייקט צפויות להגיע למיליארד שקל. כמו כן, פרוייקט יזמי נוסף שנמצא בבעלות החברה הוא מתחם 'דרום הקריה' שבו נדרשת השקעה כוללת של 400 מיליון שקל.

במעלות מביעים שביעות רצון מרמות הנזילות הגבוהות של החברה שכוללות 326 מיליון שקל (בסוף מארס), הלוואות שהתקבלו בחודשים האחרונים בהיקף של 210 מיליון שקל ותזרים חזוי של 370 מיליון שקל עד סוף השנה. כסף זה יסייע לפרוע הלוואות ואג"ח בהיקף של 500 מיליון שקל כאשר במקביל תידרש החברה לבצע השקעות בפרוייקטים בסכום מוערך של 100-200 מיליון שקל.

במקביל להעלאת הדירוג של נצבא, במעלות העלו גם את דירוג החוב של חברת האם ארפורט סיטי בדרגה אחת ל-(AA-). ארפורט סיטי מחזיקה ב-57% ממניותיה של נצבא וגם מחזיקה בפורייקט ארפורט סיטי שבאזור נתב"ג. לדברי כלכלני מעלות לארפורט סיטי נזילות 'מספקת'.

במעלות מציינים כי בשנה החולפת חל שיפור במיצובה הפיננסי של הקבוצה לצד ירידה במינוף הפיננסי, כאשר במקביל תיק הנכסים המניבים התרחב. העלאת הדירוג באה חרף העובדה כי כלכלני מעלות סבורים כי נצבא אינה צפויה לחלק לחברת האם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה