הצעת חוק: דמי ניהול מינימליים למניעת סבסוד החוסכים המאוגדים על ידי הפרטיים

לאחר המלחמה על תקרת דמי הניהול בתחילת השנה מציע ח"כ כהן מש"ס לקבוע גם דמי ניהול מינימליים לגבייה חוסכים של ארגונים גדולים
 |  (2)
יובל שטייניץ, שר האוצר (קרדיט: אורי פורת)
ועדת הכספים אישרה הבוקר לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שנועדה להסמיך את שר האוצר לקבוע דמי ניהול מזעריים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל. מטרת החוק למנוע הסכמי ניהול בעלי עמלות נמוכות במיוחד עם ארגונים גדולים על חשבון חוסכים פרטיים שישלמו הרבה יותר.

נזכיר שבתחילת השנה התקיים קרב על תקרת דמי הניהול ואושרה הורדתם עד ל-1.1 ב-2013 ול-1.05% עד 2014. מניות החברות שמנהלות את כספי החוסכים ובראשן חברות הביטוח נפגעו קשות כתוצאה מהמהלך. עתה מעוניין ח"כ אמנון כהן מש"ס ליצור הגבלה נגדית "לטובת החוסך הבודד" אשר תגביל את האפשרויות של החברות המנהלות במו"מ מול ארגונים גדולים. "החוק המוצע נועד למנוע מצב שבו, דמי ניהול נמוכים שייקבעו במו"מ בין ארגוני עובדים לקופות יגולגלו בסופו של דבר על החוסכים הבודדים" נאמר בהודעת ועדת הכספים".

מרוח החוק המוצע עולה כי מנהלי הקרנות יזכו לתוספת משמעותית בדמי הניהול שכן תאגידים גדולים לא יוכלו לכופף אותם מתחת לרף שיקבע, מאידך כוח המיקוח שלהם יפגע והתחרותיות בין החברות המנהלות תקטן.

ח"כ כהן אמר כי "לעמיתים המאוגדים קיימת יתרה צבורה גבוהה במיוחד והיא המעניקה להם משנה כוח במיקוח מול הקופות, דבר שאינו קיים אצל העמיתים הבודדים, הנמצאים בעמדה חלשה יחסית מול הקופות".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  דמי ניהול
  המלש 11/07/2012 12:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יישר כוח.סוף סוף עוזרים לחלשים בנושא עמלת דמי ניהול בקופות השונות.
  סגור
 • 1.
  מה עם דמי ניהול מינימליים לחוסך בשוק ההון? (ל"ת)
  25% 11/07/2012 11:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור