"חוק התספורות" אושר בכנסת; מחייב מינוי מומחה בכל הסדר חוב

החוק שאושר ברוב של 32 תומכים, ללא מתנגדים או נמנעים, יאפשר למפקח לדחות הסדר ולהורות על פירוק חברה
 |  (9)
תספורת, צילום: Getty images Israel
לידיעת תשובה ובן דב: הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את "חוק התספורות" שיחייב מינוי מפקח מטעם בית המשפט על כל הסדר חוב בשוק הכולל הפחתה מהחוב המקורי.

החוק שאושר ברוב של 32 תומכים, ללא מתנגדים או נמנעים, היה במקורו הצעת חוק ממשלתית של משרד המשפטים שאוחדה עם הצעת חוק פרטית שהוגשה על ידי יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון וח"כ יצחק וקנין (ש"ס).

"זהו ניצחון של הציבור על השיטה ועל בעלי ההון שהפכו את התספורות לכספי הפנסיה שלנו להשקעה הטובה ביותר במשק", אמרה גלאון במליאה. "מהיום אנחנו אומרים ליצחק תשובה, שרק השבוע ביקש תספורת של 60% בדלק נדל"ן, ולחבריו הטייקונים: נגמרה החגיגה ונגמר הבזאר הטורקי של הסדרי החוב".

חוק החדש מחייב מינוי מומחה בכל הסדר חוב או פשרה המשנה באופן מהותי את תנאי הפירעון של אגרות חוב או דחיית מועד הפירעון. המומחה ימונה על ידי ומטעם בית המשפט ויצטרך להיות בעל השכלה חשבונאית ופיננסית. כמו כן נקבע, כי בית המשפט לא ימנה מומחה אם יהיה חשש לניגוד ענייניים במילוי תפקידו.

המומחה ימונה כבר בשלב המו"מ בין חברת האג"ח לבין בעלי האג"ח, בהמשך לבקשה שיגיש הנאמן, ויסייע בניהול המו"מ ויגיש חוות דעת מטעמו לבית המשפט כאשר הוא בוחן חלופות אחרות להסדר המוצע ולתקבולים חילופיים כתוצאה מפרוק החברה או מכירתה לצד שלישי.

"אישור 'חוק התספורות' שם סוף להונאה הממוסדת של החוסכים לפנסיה על ידי בעלי ההון במשק", הוסיפה גלאון תוך שהיא מציינת שבשלוש שנים האחרונות חלה עלייה דרמטית בהיקף תופעת הסדרי החוב בשוק ההון שהגיעו ליותר מ-15 מיליארד שקלים.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  החוק אינו חל על דלק נדלן ומוטב לקרוא היטב.אמת בפירסום!!
  לידיעת ביזפורטל 10/07/2012 08:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כדי שלא להטעות במזיד או בשוגג.
  סגור
 • 8.
  הונאה וריקבון
  אורי 10/07/2012 08:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו חוק שוויון בנטל - גם כאן עובדים על הציבור. איזו התפטלות מבצעים מציעי החוק כדי להציל את אלה הגונבים את הציבור. החוק היחיד שצריך לחוקק הוא : כל לוקח הלואה חייב להחזירה כולה עד לשקל האחרון - ולא, ישפט כאחרון הנוכלים.
  סגור
 • 7.
  החוק הוא של ח"כ יצחק וקנין ח"כ גלאון כמו
  שונא תעמולה 10/07/2012 07:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יתוש על גב השור הדוהר.היא התחננה לצרף את שמה להצעת החוק בתמורה ל.......נושא אחר של ש"ס.אחרי ההסכמה עושה גלים כאילו היא היוזמת.היא בכלל אין לה מושג מה זה אג"ח.
  סגור
 • 6.
  הטייקונים יקנו את הממוחה (ל"ת)
  קובי 10/07/2012 07:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  עבור כמה אנשים זה מאוחר מדי חלק שלמו על כך בדם
  אסנת 10/07/2012 03:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  משפחות נהרסו ולחלק הבריאות הלכה במקרה הטוב תשובה חבל שלא עשית את זה מרצונך עכשו יכריחו אותך והציבור לעולם לא ישכח שחגגת בזמן שעניי עירך זועקים ולו רק למען הבושה היית צריך קצת התחשבות בזולתך נקוה שהפעם התספורת תהיה פחות כואבת
  סגור
 • 4.
  נו באמת...
  זה שנמאס לו 10/07/2012 01:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שיאשרו את החוק של מאיר שטרית שאומר שכל בעל אג"ח שלא מחזיר את החוב שלו עד תומו לא יוכל להנפיק יותר אג"חים לעולם ואז ניראה אותם לא מחזירים... מה שקיבלנו כאן עכשיו לא שווה כלום .
  סגור
 • 3.
  מאוחר מידי בשבילי אבל גם זה מבורך (ל"ת)
  איחו דה פוטה 09/07/2012 23:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  די לרגולציה - הורגים את השוק וחונקים את המגזר העסקי!
  lepxii 09/07/2012 21:49
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מומחה == הקטנת קופת הפירוק על-ידיד תשלום למומחה. אם במקרה של הסדר - הקטנת הזרמת המזומן של בעל העניין על מנת לשל למומחה. יועיל לעו"דים ורו"חים.
  סגור
 • 1.
  עוד גו'בים ע"ח הפריירים.מה יעשה בדיוק
  HAKY1 09/07/2012 21:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אותו מומחה? מי ישלם לו את השכר? זה לא יזיז לאף אחד את פין התענוגות.הפתרון הוא מחויבות אישית של החייב למכור לו נכסים להפסיק לו קבלת שכר .היום הבעלים הופכים להיות יועצי חוץ לחברה החייבת.
  סגור