בעקבות הסטת כספים לחו"ל: תשואות חיוביות לתיקים המנייתיים ביוני ומחצית הראשונה

בסיכום החצי שנתי עולה כי התיקים המנייתיים רשמו תשואה של 2.55%, התיקים ללא מניות רשמו 1.86% והתיקים המעורבים רשמו 1.93%, כך לפי שקל אג'יו
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
התיקים המנייתיים (השקעה של עד 100% במניות) רשמו חיובית ממוצעת של 1.11% ביוני, ותשואה מצטברת חיובית של 2.55% מתחילת שנת 2012. כך עולה מסקירת ניהול התיקים החודשית שערכה חברת שקל ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות, מקבוצת שקל.

מנתוני שקל אג'יו עולה עוד, כי בכל מסלולי ההשקעה של התיקים המנוהלים נרשמה תשואות חיוביות במחצית הראשונה של שנת 2012. מסלול השקעה האג"חי, ללא מניות, רשם תשואה חיובית ממוצעת של 1.86% מתחילת 2012, וזאת לאחר תשואה של 2.45% בכל שנת 2011. התיקים המעורבים, המשקיעים עד 20% מנכסיהם במניות, רשמו תשואה ממוצעת שלילית של -0.23% בחודש יוני ותשואה של 1.93% מתחילת השנה.

עמי רוזנברג, סמנכ"ל שקל אג'יו מקבוצת שקל, אמר:"למרות התשואות החיוביות בכל מסלולי ההשקעה בתיקים המנוהלים, כלכלת ישראל ממשיכה לשדר אותות מצוקה וכך גם שוק ההון המקומי. שוק המניות המקומי מתקשה לפתח מגמה חיובית ולהראות עליות, כפי שמראים מדדים מסוימים בעולם. מחיר ההתכווצות הכלכלית והלחץ על הפירמות המובילות במשק ממשיך להעיב עליהן ולאיים על עתיד חלק מהן ".

רוזנברג מציין את השפעות התגברות החששות בשווקים על תיקי ההשקעות: "בנוסף למתרחש בשוקי העולם והחשש מפני האטה שתוביל לירידה ביצוא של המשק, נראה כי אווירת המיתון בישראל מתגברת. עד כה לא נראתה עליה משמעותית באבטלה, אולם זה עלול להיות השלב הבא. לכשהדבר יתרחש, שוק ההון המקומי יסבול מסנטימנט שלילי בנוסף על זה המוקרן מהעולם. עם זאת, הדבר עשוי לבסס עוד את היתרון באג"ח הממשלתיות, בדומה לתהליך שהתרחש בארה"ב".


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה