לידר שוקי הון: "פישר צפוי להמשיך ולהוריד את הריבית"

"למרות הלחץ של פישר להוריד את יעד הגרעון ל- 2.5% תוצר בשנת 2013, ההרעה בסביבה הגלובלית ואינפלציה נמוכה יתמכו בהורדת ריבית"
 | 
סטנלי פישר נגיד בנק ישראל (צילום: בוצ'צ'ו)
"מהלך גלובלי משולב של הרחבה מוניטארית מקרב הורדת נוספת בישראל (לפחות אחת)" כך מעריכים יונתן כץ וכלכלני לידר שוקי הון בתחזית השבועית שפורסמה היום (ב') ומסבירים: "למרות הלחץ של פישר להוריד את יעד הגרעון ל- 2.5% תוצר בשנת 2013, ההרעה בסביבה הגלובלית ואינפלציה נמוכה יתמכו בהורדת ריבית. גם התמתנות בשכר לא מבשרת על ותתמוך בהמשך הורדת ריבית".

בלידר שוקי הון סוקרים את שלל האירועים המאקרו כלכליים שהיו בשבוע החולף בחו"ל ומציינים את האכזבה מנתוני התעסוקה בארה"ב ואת אי המעורבות של ה-ECB בשוק האג"ח האירופי. כץ ועמיתיו מעריכים כי בארה"ב עולה הסבירות ל-QE3 ובאירופה הם חוששים מהידרדרות במצבה של צרפת.

"נדמה שכלכלת ארה"ב מתמתנת אך התמונה איננה אחידה. בכל זאת, הנתונים המאכזבים של השבוע האחרון מקרבים את הסבירות למהלך של הקלה מוניטארית נוספת (QE3) בחודשים הקרובים".

"הבעיה האמיתית נותרה אירופה, חוסר אמון של המשקיעים ואכזבה מהעדר מעורבות של ה-ECB בשוק האג"ח. התשואות של ספרד חזרו ועלו ל- 6.9% . רבים תוהים האם צרפת תהיה הבאה בתור כאשר היא תפספס את יעד הגרעון
השנה של 4.5% תוצר וחייבת לקצץ כ- 4% תוצר בתקציב (או להעלות מסים) כדי להוריד את הגרעון ל- 3% בשנת 2013 . החוב הממשלתי אשר כבר הגיע ל- 89.3% תוצר בשנת 2011 ועלול להתקרב ל- 95% השנה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה