עסקת כת"ש מתקדמת: דנקנר קיבל את אישור הבנקים והקובננטים שונו

אידיבי פיתוח קיבלה את אישורם של 8 הבנקים המלווים בארץ ובחו"ל לביצוע עסקת מכירת חלקה (50%) של החברה בחברה הבת כלל תעשיות ללן בלווטניק ב-1.275 מיליארד ש'
 |  (3)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו)
{אידיבי פיתוח} שבשליטת נוחי דנקנר קיבלה את אישורם של 8 הבנקים המלווים בארץ ובחו"ל לביצוע עסקת מכירת חלקה (50%) של החברה בחברה הבת כלל תעשיות לידי חברת אקסס של המיליארדר לן בלווטניק בתמורה ל-1.275 מיליארד שקל לפי שווי של 2.55 מיליארד שקל.

בין חברת אי די בי פיתוח לבין הבנקים נקבעו קובננטים חדשים (אמות מידה פיננסיות חלופיות) בהתאם ובכפוף לתנאים שהחברה מסרה לבנקים המלווים, במסגרתם - תקרת החוב (סולו) של החברה תפחת מ-6.7 מיליארד שקל, בסך התקבולים במזומן אשר תקבל אידיבי פיתוח בעבור מכירת כת"ש.

בנוסף, אמת המידה המחושבת על פי ה"חוב הכלכלי" תוחלף באמת מידע הנקבעת לפי ממוצע של שווי השוק המצרפי שיהיה לחברה בחברות המוחזקות שלה, כלל , שופרסל וסלקום, בתקופות שנקבעו ושלא יפחת מ-1.692 מיליארד שקל. כמו כן נקבע כי ממוצע שווי השוק המצרפי של ההחזקות העיקריות הנ"ל המחולק ביתרת חובו של כל אחד מהבנקים (תאגיד מלווה) - לא יפחת מיחס של 2.81.

לצד אמות המידה הנוגעות להגבלות על יצירת שעבודים ומכירת נכסים (כפי שהוסכם עם התאגידים המלווים, ביצועה של עסקת כת"ש, ככל שתושלם, לא תחשב בגדר הפרה של אמות המידה האמורות) הוחלט בין הצדדים גם על שלל סעיפים נוספים, ביניהם נציין כי החברה תיהיה רשאית לבצע שיעבודים נוספים ללא אישור הבנקים המלווים עד לשווי בטוחות של 100 מיליון שקל, החברה תוכל להקדים פירעונות לנושים מובטחים ואישור לחברה למכור את החזקותיה בכלל ביטוח ובדסק"ש עד ל-100 מ' ש' ללא אישור מהבנקים המלווים.

עוד נקבע כי יתרות האמצעים הנזילים שבידי החברה וכן המזומן שתקבל החברה בגין מימוש נכסים וחלוקות דיבידנדים ייעודו כעיקרון לשירות החוב הקיים וסעיפים נוספים.

עוד דווח כי הצדדים יפעלו לשם גיבוש של הסדר שיחליף את האמור לעיל ושיוחל לראשונה – ביחס לחלק מהתאגידים המלווים - כבר מיום 10.4.2013.

נציין כי בצד השני של העסקה, דווח בתקשורת כי בנק דיסקונט הסכים להעמיד ללן בלווטנק כ-600 מיליון שקל לצורך מימון העסקה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  האגחים ברצפה. זה הזמן לאסוף. אל תגידו לא ידענו לא שמענו (ל"ת)
  משה 01/07/2012 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אגחים של אי.די.בי.במיוחד אג"ח ד'.סיכוי ענק מול סיכון דל (ל"ת)
  עמית 01/07/2012 14:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כלל תעש...צריכה לעלות 50% למחיר העסקה (ל"ת)
  אנונימי 01/07/2012 10:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור