ישי דוידי שגייס היום 800-900 מ' דולר לקרן מס' 5 של פימי אומר ל-Bizportal; "בשוק פה יש הזדמנויות יוצאות דופן"

עד כה השקיעו קרנות פימי 1.7 מיליארד דולר ב-65 חברות. ישי דוידי : "הקרן תשקיע 200-250 מיליון דולר בכל אחת משלוש השנים הקרובות".
 |  (3)
ישי דוידי
בשעה שהשווקים בעולם סוערים ושוק ההון מקרטע יש מי שאצלו העסקים מתנהגים כמעט כרגיל - איש העסקים ישי דוידי. היום (ד') השלים דוידי גיוס של 800-900 מיליון דולר לקרן הפרייבט אקוויטי החמישית של פימי שאותה הקים. עבורו מדובר בהבעת אמון משמעותית מצד המשקיעים המלווים את הקרן מאז הוקמה.

קרן פרייבט אקוויטי היא קרן הפועלת לפרק זמן של 7-10 שנים. בשנים הראשונות של הקרן היא משקיעה בחברות. בשנותיה האחרונות היא פועלת למימוש ההשקעות. בין לבין, הקרן מנסה להשביח את ההשקעות שלה ולמכור אותן ברווח. בסוף התקופה, מחויבת הקרן להחזיר את הכסף למשקיעים.

עד כה השקיעו הקרנות של פימי 1.7 מיליארד דולר ב-65 חברות. מתוך זה מימשו הקרנות השקעות ב-36 חברות. בין המימושים הבולטים ניתן לציין חברות כמו ליפמן (שנמכרה לוריפון), תדיראן קשר (שנמכרה לאלביט מערכות), סולבר, מדטכניקה ועוד.

"יש הזדמנויות יוצאות דופן להשקעה בשוק ההון הישראלי הנובע ממספר גורמים שחברו יחדיו", אומר דוידי בשיחה עם Bizportal. "ראשית, ישנו צורך של חברות במזומנים. שנית ישנה רגולציה קשה עבור החברות כגון וועדת הריכוזיות וועדת טרכנברג. חוץ מזה, שוק ההון לא משוקלל דיו ואי הודאות העולמית בוודאי שלא מוסיפה".

גיוס הכסף לקרן פימי החמישית בוצע תוך שישה חודשים בלבד. הגיוס מהווה הבעת אמון בישי דוידי בשעה שבה שוק הפרייבט אקוויטי המגלגל 2.5 טריליון דולר מתקשה לגייס. כמחצית מהסכום של הקרן מגיע ממשקיעים הישראלים, והיתרה ממשקיעים זרים. דוידי מציין כי בין המשקיעים בקרן נמצאים גופים מארה"ב, אוסטרליה, סין, יפן ואירופה.

האסטרטגיה של קרן פימי היא פשוטה. היא משקיעה בחברות ישראליות בלבד עם מחזור מכירות של 80-100 מיליון דולר בשנה או למעלה מכך. בפימי מחפשים להשקיע בחברות שבהן ניתן לבצע שינוי. כמו כן, פימי מבצעת השקעה רק בחברות בהן יש לה ערך מוסף.

עובדת עם מינוף נמוך

ההשקעות של פימי אינן מתבצעות רק באמצעות ההון העצמי של המשקיעים. שיעור המינוף הממוצע של הקרנות עומד על 25% בלבד (זאת לעומת 70% בקרנות פרייבט אקוויטי בעולם). כמו כן, מתוך מדיניות, פימי לא משקיעה בחברות העוסקות בתחום הנדל"ן והפיננסים.

דמי הניהול בקרן החמישית של פימי צפויים להסתכם ב-1.75% בשנה, זאת לעומת דמי ניהול של 2% בקרנות הקודמות. דוידי מציין שהקרן תבצע השקעה ראשונית כבר ברבעון הרביעי של השנה. להערכתו, הקרן תשקיע כ-200-250 מיליון דולר בכל אחת מה-3-3.5 השנים הקרובות. הקרן של פימי תפעל לתקופה של עשר שנים בטרם תסים את דרכה ותממש את השקעותיה.

קרן פימי עלתה לכותרות ביממה האחרונה לאחר שחתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברת המלט -3.5% המלט 7,383 -3.5% המלט בסיס:7,651 פתיחה:7,651 גבוה:7,651 נמוך:7,362 תמורה:1,273,607 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מידי קבוצת IDB. במסגרת העסקה צפויה פימי לרכוש 60% מהמניות של החברה תמורת 66 מיליון דולר. ההשקעה בחברת המלט צפויה להתבצע דרך קרן פימי הרביעית. ישי דוידי מעדיף שלא להתייחס לעסקה, אבל על פניו, היא תואמת לפרופיל ההשקעות אותו מגדירה הקרן.

ההשקעה בריטליקס

על השקעות אותן מובילה הקרן, דוידי כן מוכן לדבר. אחת מהן היא בחברת {ריטליקס} שעברה שינוי. "בצענו מהלך מאוד חשוב של שינוי האסטרטגיה", אומר דוידי. "ההנהלה החדשה של החברה מאוד טובה והשיתוף עם קבוצת אלפא הוביל לשינוי דרמטי. ידענו שזה יקרה ויש לחברה פוטנציאל גדול".

השקעה נוספת שעלתה לכותרות בתקופה האחרונה, אך העסקה נמצאת עדיין בחיתולים היא בחברת {אורמת}. שם השקיעה קרן פימי 155 מיליון דולר. "בכוונתנו לבצע השבחה בחברה. העבודה המשותפת עם הברוניצקים יוצרת שיתוף פעולה שבה לכל צד יש את היתרונות שלו. אנחנו רק בתחילת הדרך אך יש כבר תוכנית על השולחן וצריך ליישם אותה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בפימי יודעים את העבודה
  אילן 27/06/2012 21:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הרבה השקעות מוצלחות. כל הכבוד!
  סגור
 • 1.
  אורמת
  הצופה מרחוק 27/06/2012 19:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הטעות אחת והיחידה היא להשקיע באורמת דוידי יחטוף חזק בפרצוף אורמת כבר לא חברה אלא מזבלה וחבל להשקיע במניה 5 שנים כבר בירידה לא ישתנה כלום גם גזית כצמן ניכנס וחטף בפרצוף הבא בתור דוידי בהצלחה לך דוידי
  סגור
 • יחי ההבדל הקטן
  משקיע ותיק 27/06/2012 21:45
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כצמן נכנס ב- 6000 דוידי נכנס ב- 2000. אורמת חברה טובה שהיתה מתומחרת גבוה מדי בגלל מלחמה בין כצמן לברוניצקי. דוידי הגיע להבנות עם ברוניצקים קודם וזה הבדל. וזה מראה עוד משהו חשוב - כשיש לך קופת מזומנים גדולה אתה יכול לזהות הזדמנויות ולהשקיע. נחכה חמש שנים ונראה מה יקרה. לי יש זמן - ולך???
  סגור